MojAndroid

Spoločnosť DJI je vo svete dronov skutočným fenoménom. V jej portfóliu ale nájdeme prevažne high-end produkty, ktoré s obľubou používajú aj profesionáli alebo polo-profesionáli. Tomu zodpovedá ich výbava, ale aj cena. Hoci to sa s príchodom nového DJI Spark úplne nezmení, novinka je aj napriek tomu oveľa dostupnejšia a najmä kompaktnejšia ako jej predchodcovia.

Kompaktný, no schopný

S tými rozmermi to myslíme skutočne vážne. DJI Spark váži iba niečo vyše 270 gramov a samotné telo drona je veľké asi ako priemerný smartfón. Okrem ľahšieho manévrovania sa tak môžete tešiť aj na jednoduchšie prenášanie.

Napriek menšiemu telu ale DJI Spark ponúka skutočne bohatú výbavu. Môžete sa tešiť na inteligentné ovládanie ACtiveTrack a TapFly, ktoré pochádzajú z prémiovej línie Phantom. Na ovládanie tak využijete gestá, pomocou ktorých môžete navigovať drona akýmkoľvek smerom. K dispozícii je aj ovládanie prostredníctvom smartfónu. Takýmto spôsobom môžete drona ovládať do vzdialenosti až 100 metrov.

K dispozícii je zabudovaná 12MP kamera, ktorá je schopná natáčať Full HD video. Kamera má ale iba dvojosovú stabilizáciu. Nová funkcia QuickShot umožní natočiť minútu záznamu, ktorý je automaticky upravený do 10-sekundového výsledku. Ten môžete potom jednoduchšie zdieľať na sociálnych sieťach. Samozrejmosťou sú aj senzory na samotnom dronovi, vďaka ktorým sa jednoduchšie vyhne prekážkam. Maximálna rýchlosť letu je na úrovni 50 km/h.

DJI Spark: Konečne dostupnejšie riešenie

Batéria vydrží približne 16 minút lietania, no poteší možnosť nabíjať drona prostredníctvom microUSB kábla. K dispozícii bude aj extra balíček príslušenstva, ktorý bude spoločnosť predávať za 200 USD. Samotný dron pritom stojí 499 USD, čo skutočne nie je málo, no v porovnaní so zvyškom portfólia spoločnosti ide o najdostupnejšie riešenie. K dispozícii bude v piatich farbách a predávať sa začne 15. júna.

Zdroj: The Verge

25.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+