MojAndroid

Spoločnosť DJI predstavila svojho doteraz najvýkonnejšieho a najvyspelejšieho drona, ktorý je navrhnutý tak, aby zvládal operovať aj s ťažkými kamerami a fotoaparátmi. 6-vrtuľový systém dokáže zodvihnúť až 6kg náklad, pričom plne podporuje gimbal Zenmuse Z15 a Ronin-MX. Samozrejmosťou je aj prítomnosť najnovších technológií pre ovládanie letu a streamovanie live videa v rozlíšení Full HD, a to do vzdialenosti až 5 kilometrov. Matrice 600 dokáže vo vzduchu manévrovať s maximálnou presnosťou, pričom výkon motorov a ďalšie parametre nastavuje podľa aktuálnej záťaže.

 

Nový dron od DJI je možné tiež upgradovať na systém A3 Pro, ktorý používa dáta z GPS systému a ďalšie parametre pre presnú lokalizáciu. Pre najnáročnejších používateľov sa dá pridať ešte aj vlastný systém spoločnosti, DJI Real-Time Kinematic,  ktorý dokáže dron navigovať na centimetre presne. Dron takto dokáže preletieť presne po tej istej letovej dráhe a na viackrát vytvoriť presne ten istý záber. Vhodné napríklad pri natáčaní filmov, pri ktorých nemusí finálny záber vyjsť hneď na prvýkrát.

M600 sa chváli tiež dobrou výdržou. Obsahuje až 6 inteligentných batérií, ktoré dokážu dron napájať aj v prípade, že niektorá z nich zlyhá. Spoločnosť pri použití DJI Zenmuse Z5 kamery udáva letový čas 36 minút, ak na dron pripevníte niečo ako RED EPIC, výdrž sa skráti takmer na 16 minút.

DJI Matrice 600 samozrejme podporuje mobilnú aplikáciu DJI GO, ktorá na smartfóne alebo tablete umožňuje sledovať live video, stav batérie, silu signálu, ako aj manuálne nastaviť parametre ktorejkoľvek kamery zo série Zenmuse X. DJI Matrice 600 stojí inak 4599 dolárov, za gimbal Ronin-MX priplatíte ďalších 1599$.

Zdroj: gsmarena

 

19.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+