MojAndroid

Čínska spoločnosť DJI je známa hlavne svojimi kvalitnými dronmi vybavenými skvelými kamerami s mechanickou stabilizáciou. Okrem nich ale vyrába aj outdoorové kamery, ktoré možno nie sú až tak známe ako populárne GoPro kamery, ale určite podobne kvalitné ako drony. Teraz predstavila nový prírastok do svojej rodiny outdoorových kamier, ktorý nesie názov DJI Osmo Pocket.

Novinka je už na prvý pohľad odlišná od väčšiny outdoorových kamier typu GoPro. Kamera je totiž pripevnená trojosovým stabilizačným mechanizmom prevzatým z dronov Mavic Air ku ručnému gimbalu, ktorý obsahuje batériu aj malý displej. Vďaka stabilizačnému mechanizmu dokáže snímať stabilizované video pri každom pohybe. Kamera má 1/2.3 palcový snímač s podporou 4K videa pri frekvencii 60 fps a dátovom toku 120 Mbps. O záznam zvuku sa postará duálny mikrofón. Fotografie je možné snímať pri rozlíšení 12 megapixelov. Kamera sa dá rôznym príslušenstvom pripojiť k helme alebo inému športovému príslušenstvu. K dispozícii je aj špeciálna teleskopická tyč a pokiaľ používateľovi nevyhovuje malý displej na gimbale, tak si k nemu môže pripojiť smartfón a zrkadliť tam obraz. Nechýba ani vodeodolný obal. Výdrž pri natáčaní 4K videa s frekvenciou 30 fps je skoro 2 hodiny. Cena zariadenia je 359 Eur.

Náš tip
DJI predstavil dva nové drony – Mavic 2 Pro a 2 Zoom
1.12.2018
Zdroj: TheVerge
  • patoo

    DJI ako firma na mňa urobila veľmi zlý dojem. Na našu predajňu elektra totiž bol doručený balík so stojanom a obrazovkou. My sme ho mali poskladať. Kvalita celkového spracovania otrasná. Krivé časti ktoré jednoducho nepasovali sme museli prispôsobovať pomocou matičiek, diery na skrutky sme si museli dovŕtavať sami a celé to bolo zle vymyslené. Napríklad taký epson, poslal obchodďáka ktorý si stojan prezentačný pekne poskladal a odprezentoval.

  • Ondrej z Trenčína

    Čaute, moja videorecenzia DJI OSMO POCKET TU: https://youtu.be/OtqG8m_cSR4

+