MojAndroid

Spoločnosť DJI uviedla na trh novú generáciu svojho gimbalu pre smartfóny. DJI Osmo Mobile 6 prináša podľa portálu FoneArena viacero vylepšení a konečne dokáže pracovať aj so smartfónmi s najväčšími uhlopriečkami displeja.

Nový gimbal prináša aj populárnu funkciu z dronov spoločnosti DJI

DJI Osmo Mobile 6 (OM6) aj tentokrát využíva 3-osý stabilizačný mechanizmus . Hlavne vďaka nemu môžete so svojím smartfónom natočiť stabilnejšie video. Hlavne v prípadoch, keď váš smartfón nemá optickú stabilizáciu(OIS) alebo elektronickú stabilizáciu (EIS) pomocou gyroskopu. Telo gimbalu váži 309 gramov. V zloženom stave má rozmery 189 x 84.5 x 44 milimetrov a v rozloženom až 276 x 1 11,5 x 99 milimetrov.

DJI Osmo Mobile 6 | Zdroj: FoneArena.com

Najvýznamnejším vylepšením oproti predošlým generáciám je nová funkcia Quick Launch, ktorá po nasadení smartfónu sama spustí aplikáciu Mimo vrátane vycentrovania kamery. Oproti manuálnemu spusteniu by malo ísť o 3-krát rýchlejší proces. Momentálne je však určená len pre smartfóny Apple iPhone.

DJI Osmo Mobile 6 | Zdroj: FoneArena.com

Ďalšou novou funkciou je  ActiveTrack 5.0, ktorú poznáme aj z profesionálnych dronov spoločnosti DJI. Tá umožní automaticky natáčať gimbal smerom k vybranému objektu a to vrátane tých menších. Využiť sa dá aj pri selfie fotografiách, kedy sa snaží o prirodzenejšiu kompozíciu a automaticky udržiava tváre v obraze.

Nový integrovaný panel uľahčí ovládanie gimbalu

S novým integrovaným stavovým panelom môžete tiež  jednoducho kontrolovať stav batérie, indikátor stavu systému alebo prepínať medzi režimami gimbalu. Tlačidlo M vám umožní prepínať medzi štyrmi režimami Follow, Tilt Lock, FPV a SpinShot. Napríklad SpinShot umožňuje  tlačidlom prepínať medzi horizontálnym a vertikálnym zobrazením natáčaného videa a fotografií.

Nechýbajú ani funkcie ako TimeLapse, DynamicZoom, Gesture Control, Panorama a Story Mode. V balení gimbalu nájdete magnetickú svorku, statív, nabíjací kábel a úložné puzdro. DJI Osmo Mobile 6 sa dá kúpiť v oficiálnom obchode výrobcu a dokonca sa už dá predobjednať aj v slovenských obchodoch za cenu 169 eur.

Náš tip
Samsung Galaxy Tab A8 dostáva na Slovensku aktualizáciu na Android 12
2.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+