MojAndroid

Spoločnosť DJI si získala verejnosť svojimi diaľkovo ovládanými dronmi, ktoré využívajú aj profesionálni kameramani pri rôznych podujatiach. Všetky jej drony sú vybavené vysokokvalitnými kamerami, takže bolo len otázkou času, kedy začne spoločnosť vyrábať samostatné akčné kamery. Pred nedávnom vydala spoločnosť výbornú ručnú kameru DJI Osmo Pocket a teraz prichádza na trh s priamym konkurentom populárnej akčnej kamery GoPro Hero 7. Novinka nesie názov DJI Osmo Action.

Až dva displeje

Kamera okamžite zaujme dvoma displejmi. Hlavný dotykový sa nachádza na zadnej strane kamery, má 2,25″ uhlopriečku a rozlíšenie 640 × 360 pixelov (325 ppi). Menší je umiestnený vpredu hneď vedľa objektívu a má uhlopriečku 1,4″ a hustotu 300 ppi. Ten sa hodí k tvorbe selfie akčných videí. Kamera sa opiera o kvalitný snímač obrazu (CMOS) s veľkosťou 1/2.3″ a rozlíšením 12 Mpx. Optika má záber 145 stupňov a svetelnosť f/2.8. Chýba ale optická stabilizácia, ktorú nahrádza elektronická.

4K aj spomalené videá

Hlavným tlačidlom je možne okamžite prepínať medzi fotografovaním, natáčaním videá, funkciou timelapse alebo 1080p spomaleným videom pri frekvencií snímkov 240 fps. Video má pri 4K rozlíšení frekvenciu snímkov 60 fps alebo 30 fps s podporou HDR. Telo kamery je odolné, a to aj proti prachu, teplotám (od -10 do 40°C) a vode (pre potápanie je ale nutné použiť kryt). Kamera má Bluetooth 4.2 a Wi-fi pre spárovanie so smartfónom alebo tabletom. Cena DJI Osmo Action je stanovená na 379 eur.

16.5.2019
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+