MojAndroid

Spoločnosť DJI je vo svete dronov viac než známa. Ponúka skutočne kvalitné zariadenia, ktoré často nie sú najlacnejšie. Napriek tomu sú vyhľadávané amatérmi, poloprofesionálmi a aj tými najnáročnejšími používateľmi. Tým možno nestačia výkonné drony Mavic Pro či Phantom 4 Pro. Tieto modely toho ponúkajú skutočne veľa, ale skôr ide o high-end pre amatérov a poloprofesionálov. Teraz spoločnosť uspokojila aj tých najnáročnejších z náročných a predstavila dron DJI Inspire 2 s dvomi kamerami a skutočne vysokou cenou.

https://www.youtube.com/watch?v=XBHuftMcmis

Novinka je nástupcom originálneho modelu DJI Inspire a ponúka celý rad vylepšení. Novinkou je magnéziovo-hliníková konštrukcia, ktorá by podľa výrobcu mala ponúknuť nižšiu hmotnosť a zároveň odolnejšie telo. Maximálna rýchlosť narástla z 80 na 107 km/h a batéria by mala drona udržať vo vzduchu 25 minút, čo je tiež výrazný nárast oproti predchádzajúcim 18 minútam. Dron je určený aj do extrémnych výšok, keď softvérový strop má obmedzenie na úrovni až 5 kilometrov n.m.

dji-inspire-2-2

Samozrejme, najzaujímavejšou novinkou je práve sústava dvoch kamier. Tá hlavná je umiestnená dole pod telom drona, vďaka čomu žiadna časť zariadenia neprekáža vo výhľade kamery. Potom je tu ešte jedna kamera vpredu na zariadení, ktorá umožňuje neustále sledovať, kam dron letí. Tieto dve kamery sú pritom určené pre dvoch ľudí – kameraman má k dispozícii vlastný stream z hlavnej kamery a môže ju ovládať tak, aby vytvoril dokonalý záber. Pilot zatiaľ vidí, kam dron letí a môže ho navigovať bezpečne vo vzduchu.

dji-inspire-2-1

DJI Inspire 2 ponúka všetky tie softvérové vychytávky, ktoré nájdeme aj v nižších triedach. To znamená, že tu nájdeme napríklad funkciu automatického sledovania objektu. Vďaka tej môže dron stále sledovať jeden objekt a automaticky sa navigovať tak, aby mal naň stále dobrý výhľad. Okrem toho dron používa nový systém pre spracovanie obrazu. Dokáže zaznamenať video v rozlíšení 5,2K. Pre spracovanie takéhoto videa je použitý aj SSD disk. K dispozícii bude niekoľko úrovní vybavenia dronu, no tá najlacnejšia bude stáť 2 999 USD. Aj to je jasný znak toho, že dron je určený skutočne iba pre profesionálov.

Zdroj: The Verge

16.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+