MojAndroid

Známy výrobca dronov DJI predstavil jedno z najzaujímavejších príslušenstiev pre svoje drony. Je ním špeciálny headset, ktorý umožní ovládanie dronov iba pohybmi hlavy.

Náš tip
DJI Inspire 2 je extrémne drahý dron s dvomi kamerami

Skutočná alebo virtuálna realita?

Takýto spôsob ovládania má hneď niekoľko skutočne zaujímavých vlastností. V prvom rade ide o oveľa jednoduchšie ovládanie, ako tradičnými páčkami na ovládači. Na to je potrebné si chvíľu zvykať, kým ovládanie pohybmi hlavou bude skutočne prirodzené.

https://youtu.be/L0oQnKKt6Po

V takomto režime je ale ovládanie trochu upravené. Dron sa pohybuje smerom dopredu vopred nastavenou rýchlosťou a pohybmi hlavy je možné dronom otáčať alebo ho nakláňať a meniť tak smer.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je ale to, čo používateľ vidí v okuliaroch. Tie majú rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pre každé oko a nechýba dokonca ani jack pre slúchadlá. Používateľ sa tak bude skutočne cítiť, ako keby lietal. Tento pocit bude umocňovať práve fakt, že výhľad môže meniť reálnymi pohybmi tela.

Drahá hračka

Pre používateľov budú k dispozícii dva režimy sledovania. Na výber bude rozlíšenie 720p s frekvenciou 60 FPS a 1080p s frekvenciou 30 FPS. V oboch prípadoch bude odozva na úrovni 110 ms, čo vôbec nie je zlé. Okuliare tiež majú touchpad pre navigáciu v menu, slot na microSD kartu, microUSB slot, HDMI a na jedno nabitie by mali vydržať šesť hodín, čo je neporovnateľne viac ako bežná výdrž batérie drona. Okuliare ale budú stáť 449 USD, čo skutočne nie je málo. Zrejme tak pôjde o hračku iba pre skutočných nadšencov.

Zdroj: DJI via The Verge

25.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+