MojAndroid

Spoločnosť DJI ešte v januári získala väčšinový podiel v legendárnej švédskej spoločnosti Hasselblad. Teraz prichádza produkt ich spoločnej kolaborácie. Neoficiálny popis znie, že ide asi o “prvú 100-megapixelovú fotografickú platformu integrovanú do dronu.” Telo tvorí dron M600 Pro a Ronin MX gimbal, dopĺňa ich fotoaparát H6D-100c. Zostavenie bolo uvedené na práve prebiehajúcej konferencii NAB v Las Vegas.

Náš tip
DJI vraj odkúpilo väčšinový podiel v spoločnosti Hasselblad

Samotný senzor fotoaparátu má rozmery 53,4 mm x 40 mm. Umožňuje zachytiť podrobné detaily a tiež verné farby aj v zlých svetelných podmienkach. Hlavnou doménou nového zostavenia má byť snímanie krajinnej a výtvarnej fotografie v tej najvyššej kvalite. Využitie nájde aj pri získavaní podrobných údajov pre prieskum a mapovanie snímaných priestorov.

Dron M600 Pro sa v súčasnosti predáva za približne 5000 dolárov a bol uvedený na trh ako zariadenie pre profesionálne filmovanie Hollywoodskych rozmerov. Ronin MX následne stojí takmer 1600 dolárov. Zatiaľ nie je dostupná cena kompletného produktu prepojeného s fotoaparátom H6D-100c. Cenovka samotného fotoaparátu sa šplhá až za hranicu 30 000 dolárov.

Náš tip
Najnovšia titulka Sports Ilustrated bola odfotená pomocou Moto Z a modulu Hasselblad

Tento “letecký” počin zo spolupráce DJI a Hasselblad môže priniesť aj trochu symboliky. Práve švédsky výrobca Hasselblad začínal pôvodne navrhovať kamery pre švédske letecké sily počas druhej svetovej vojny. Hasselblad zaznamenal tiež medzinárodný úspech, keď ich vybavenie bolo použité pri snímaní ikonických záberov prvého pristátia na Mesiaci.

Zdroj: theverge

27.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+