MojAndroid

Spoločnosť venujúca sa výrobe dronov DJI dnes v Las Vegas uviedla verziu 3.0 svojho SDK (software development kit). V náväznosti na to spolu s automobilkou Ford vyhlásili ročnú súťaž vo vývoji aplikácií na komunikáciu s dronmi. Spolu s United Nations dajú 100 000 dolárov tímu, ktorý vybuduje najlepšiu aplikáciu pre vzlietnutie a zosadnutie drona z idúceho auta. V konečnom dôsledku to chcú totiž využiť pri záchranných misiách.

Drony už nie sú len vychytávkou pre filmárov, ktorí točia veľkolepé zábery z vtáčej perspektívy. Už dávno tvoria zaujímavú pôdu aj pre záchranárske akcie, prieskumné lety a podobne. Momentálne je veľkou výzvou vzlet z idúceho auta. Drony ako také už vcelku vyvinuté sú, no chýba ešte poriadna aplikácia na komunikáciu, ktorá ich bezpečne vypustí do terénu, postará sa o ne a tiež zabezpečí hladké pristátie. Pri nebezpečných požiaroch, povodniach či zemetraseniach totiž záchranári nemajú vždy čas na zastavenie auta a aktiváciu drona.

Jednotliví vývojári, ktorí sa do výzvy prihlásia, budú mať k dispozícii aplikáciu Ford SYNC AppLink či OpenXC platformu na komunikáciu drona a vozidla. Prihlásiť sa môžu študenti a vývojári z celého sveta, 15 tímov vybratých do druhého kola bude mať k dispozícii najnovší SDK od DJI a dron Matrice 100 s kamerou. Finálna desiatka bude dostane už za úlohu predviesť vzlet a zosadnutie drona z idúceho pick-upu Ford F-150 a tiež prenos zozbieraných údajov z drona. Aplikácia by sa data využiť neskôr aj v stavebníctve, poľnohospodárstve, lesníctve či v zástupe ďalších priemyselných odvetví.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+