MojAndroid

Spoločnosť Google sa rozhodla dlho mlčať o štatistikách, ako je počet zariadení s odľahčeným Androidom Go. Zopár informácií však naznačuje aspoň približný počet zariadení s týmto operačným systémom. Ako sa k týmto informáciám došlo a koľko zariadení disponuje odľahčenou verziou operačného systému?

Korene sú v samotnom Obchode Play

Vieme niečo málo o distribúcií Androidu Go, vďaka samotnému Obchodu Play. V ňom je možné zistiť, koľko stiahnutí má odľahčený prehliadač Google Go, ktorý funguje na zariadeniach s Androidom Go. Aplikácia má momentálne niečo cez 10 miliónov stiahnutí. Samozrejme, nie všetky zariadenia, na ktorých je táto aplikácia stiahnutá, disponujú týmto typom operačného systému, takže údaj, že na svete je momentálne približne 10 miliónov používateľov so zariadeniami s Android Go nemusí byť exaktný. Ročne sa predá približne 600 miliónov kusov Android smartfónov, takže táto čiastka je v porovnaní so zariadeniami s plnou verziou Androidu naozaj len minimum. My sme však zvedaví, ako sa bude Androidu Go dariť v budúcnosti a či si ľudia obľúbia investovanie do tých najlacnejších smartfónov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Na jeseň sa dočkáme aj odľahčeného Android Pie v edícii Go

Náš tip
Android vs. Android Go │ POROVNANIE

Náš tip
Galaxy J2 Core je prvým Samsungom s Android Go

12.9.2018
Zdroj: Pocketnow.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+