MojAndroid

Len nedávno sa objavil problém s odpadávajúcimi tlačidlami hlasitosti na smartfónoch Google Pixel 7 Pro a už má táto séria ďalší problém. Podľa portálu Phonearena sa používateľom modelov Google Pixel 7 a 7 Pro objavujú na displejoch tzv. mŕtve zóny.

Mŕtve zóny znemožňujú ovládane smartfónu

Mŕtve zóny znamenajú miesta, kde na displeji nereaguje dotyková vrstva. Problém sa pravdepodobne vyskytuje len náhodne, keďže sa o ňom zmieňuje len malá časť používateľov. Podľa správ na službe Reddit sa im chyba objavuje niekoľkokrát denne. Pôvodne sa chyba považovala za problém s ochranou displeja, ako sú ochranné fólie a sklá.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nie je tomu však tak. Ani vypínanie funkcie Režimu ochrany obrazovky v Nastaveniach nemalo na problém vplyv. Netreba pripomínať, že mŕtve zóny majú negatívny vplyv na ovládanie systému a aplikácií. Jeden z používateľov tiež spomína, že kvôli tzv. mŕtvej zóne na displeji nemohol zadať na displeji svoj PIN k odomknutiu smartfónu. Spoločnosť Google zatiaľ na problém nereagovala.

Ako opraviť mŕtve zóny na displeji Google Pixel 7 a 7 Pro?

Podľa jedného z používateľov na sociálnej sieti Reddit, ktorý má rovnaký problém, pomôže zatvorenie všetkých aktívnych aplikácií a návrat na domovskú obrazovku systému. Samozrejme je to len krátkodobé riešenie a chyba sa môže objaviť znovu. V tomto prípade musíte tento postup zopakovať opätovne.

Pravdepodobne tak ide o softvérový problém, ktorý mali minulý rok aj majitelia smartfónov Google Pixel 6. V ich prípade sa však mŕtve zóny objavovali v hornej časti obrazovky, zatiaľ čo v prípade Pixel 7 sa objavujú v spodnej. Aj keď Google zatiaľ na problém neodpovedal, tak sa dá predpokladať, že marcová bezpečnostná záplata bude obsahovať jeho riešenie.

Náš tip
Twitter mení dvojfázové overovanie. Jedná z možnosti bude len pre predplatiteľov
18.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+