MojAndroid

Spoločnosť  Strategy Analytics uskutočnila štúdiu, kde sa pýtala na veľkosť displeja, ktorá je ideálna pre používateľov. Štúdia sa uskutočnila v USA a vo Veľkej Británii, kde až 90 % všetkých opýtaných používateľov smartfónov odpovedalo, že by si priali väčší displej na svojom smartfóne, ako používajú teraz. Veľmi populárne zariadenia a spokojnosť sa prejavila pri displejoch o veľkosti 4 až 4,5 palca.


Zo štúdie ďalej vyplýva, že ženy uprednostňujú menšie displeje ako muži, taktiež vyplynulo, že používatelia Androidu majú radšej väčšie displeje ako používatelia iPhone. Používatelia Androidu by taktiež privítali väčší displej ako používajú v tejto dobe. Všetci sa však zhodli na jednom fakte, že chcú mať tenké smartfóny bez ohľadu na pohlavie, operačný systém alebo uprednostňovanú veľkosť obrazovky.

Momentálne som používateľom smartfónu s veľkosťou obrazovky 4,3 palca a považujem ju za ideálnu. Ale povedzte nám aj vy, naši čitatelia, aké uhlopriečky obrazovky by ste uvítali na svojom smartfóne teraz alebo v blízkej budúcnosti?

Aká uhlopriečka vám na smartfóne vyhovuje najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: BusinessWire.com, Strategyanalytics.com

15.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+