MojAndroid

Inteligentné hodinky, inteligenté autá, inteligentné domy. Dnes už je naozaj všetko inteligentné. Uvedomuje si to aj autor klasických rozprávok, ktoré poznáme všetci – Disney. Z jeho dielne preto vyšiel inteligentný robot, ktorý popiera zákon gravitácie a pôsobí na nás tak trochu rozprávkovo – veď dokáže jazdiť aj po kolmej stene. Robot dostal meno VertiGo a jeho pohon zabezpečujú pohyblivé ventilátory s vysokými otáčkami. Hoci si možno predstavujete, že VertiGo bude hrať vo filmoch a bude zabezpečovať špeciálne efekty v rozprávkach, pravdou je, že bol vyvinutý na to, aby pomáhal pri nešťastiach. Ide totižto o robota záchranára, ktorý má pomáhať napríklad pri pátraní po ľuďoch, ktorých zasypali trosky pri zemetraseniach. Teší nás, že sa aj také spoločnosti, ako je Disney, zaoberajú tak vážnymi témami. Pozrite sa, ako VertiGo funguje, na nižšie priloženom videu.

https://www.youtube.com/watch?v=e9P9_QM8cN8

Zdroj: Engadget

2.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • KalichVydra

  Dobreeee

 • Adam Beňko

  Tak toto si zaslúži poklonu , wow.

 • muderec

  popiera zakon gravitacie? tak si tam doplne slovo zdanlivo, lebo ten pritlak zjavne robia tie vrtule

  • koso

   Nic si z toho nerob tu casto nevedia co pisu napr IRIS scaner je pre nich scaner sietnice oka a podobne

 • darko kmet

  Uzastny napad cudujem sa ze to zatial nikoho nenapadlo ???

  • Vladimír

   Ale napadlo, konkrétne výrobcov hračiek, bez dákeho zmysluplného využitia. Mali sme doma autíčko, ktoré na danom princípe jazdilo dokonca aj po strope.

   http://m.youtube.com/watch?v=A_nYNuoZteA

  • Mr. Clones

   Jasne, ze ludia dostali podobny napad. V Kosiciach bola sutaz pre studentov, kde sa ich stroje mali vysplhat na komin Cassovaru a samozrejme vitazny model mal podobny princip pohonu…

+