Služba Disney+ sa behom niekoľkých mesiacov od svojho spustenia stala jednou z najsilnejších konkurencii populárnemu Netflixu. Zatiaľ čo Netflix je na Slovensku už dlhšie oficiálne dostupný, v prípade Disney+ to tak nie je. Podľa portálu TheVerge by sa to malo už o pár mesiacov zmeniť.
Expanzia by mohla pomôcť výrazne zvýšiť počet predplatiteľov
Spoločnosť Disney totiž plánuje už toto leto spustiť službu Disney+ v ďalších 42 krajinách a na ďalších 11 územiach. Dobrou správou je, že sa medzi nimi nachádzajú aj Slovensko a Česká republika. Ide o významnú expanziu, ktorá ešte viac posilni pozíciu služby voči jej konkurencii, ako sú Netflix a HBO Max. Veľká expanzia by tiež mohla pomôcť Disney naštartovať rast počtu predplatiteľov, ktorý sa nedávno spomalil.
Služba Disney+ za menej ako rok a pol od uvedenia na trh v novembri 2019 prekonala 100 miliónov predplatiteľov. Kým však v októbri spoločnosť uvádzala, že služba má 118,1 milióna predplatiteľov, tak toto číslo behom ďalšieho štvrťroka vzrástlo len o 2,1 milióna . Počet predplatiteľov Disney+ tak stále výrazne zaostáva za takmer 222 miliónmi v podaní Netflixu.
Rovnako ako Netflix, aj Disney naďalej intenzívne investuje do nového obsahu, ktorým chce prilákať nových predplatiteľov. Tento rok by sme sa mali dočkať napríklad seriálov Moon Knight, Obi-Wan Kenobi alebo Willow. Presný dátum jej spustenia služby v 42 nových krajinách síce spoločnosť neoznámila, no malo by sa tak stať v lete, pravdepodobne v júli.
Disney+ príde na Slovensko a do ďalších 41 krajín
Albánsko, Alžírsko, Andorra, Bahrajn, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Egypt, Estónsko, Grécko, Maďarsko, Irak, Izrael, Jordánsko, Kosovo, Kuvajt, Lotyšsko, Libanon, Líbya, Lichtenštajnsko, Litva, Malta, Čierna Hora, Maroko, Severné Macedónsko, Omán, Palestína, Poľsko, Katar, Rumunsko, San Maríno, Saudská Arábia, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Južná Afrika, Tunisko, Turecko, Spojené arabské emiráty, Vatikán a Jemen.
Zoznam 11 nových regiónov, v ktorých bude v lete dostupná služba Disney+
Faerské ostrovy, Francúzska Polynézia, Francúzske južné územia, zámorský kolektív St. Pierre a Miquelon, Ålandské ostrovy, Sint Maarten, Svalbard a Jan Mayen, Britské indické oceánske územie, Gibraltár, ostrovy Pitcairn a Svätá Helena.