MojAndroid

V priebehu rokov sa menilo primárne využitie jednotlivých zariadení, ktoré denne používame. Zatiaľ, čo pred niekoľkými rokmi sme drvivú väčšinu všetkých operácií spojených s internetom vykonávali na počítači či notebooku, v súčasnosti na tie isté úkony používame čoraz častejšie smartfóny alebo tablety. Takáto diverzifikácia spôsobuje, že naše súbory máme rozmiestnené na viacerých pamäťových médiách a často potom nemáme k dispozícii práve tie súbory, ktoré by sme potrebovali. Samozrejme, riešení je hneď niekoľko.

Väčšina z nás ešte stále používa na prenos súborov medzi mobilným zariadením a počítačom kábel. Ide o tradičné, rýchle a pomerne spoľahlivé riešenie, ktoré ale v porovnaní s novými možnosťami nie je veľmi praktické. Zachovaniu tohto trendu pomáha aj fakt, že väčšina nabíjacích adaptérov k smartfónom funguje s odpojiteľným USB káblom. Ak máte po ruke nabíjačku, často to znamená, že máte po ruke aj kábel určený na prepojenie smartfónu s počítačom. Tento kábel si preto nemusíte kupovať a máte ho často k dispozícii, čo môže byť jedným z dôvodov, prečo stále uprednostňujeme takýto spôsob prenosu dát.

Ako si vyrobiť USB JIG-2

V modernej digitálnej ére je k dispozícii aj viacero ďalších riešení. Jedným z najjednoduchších je používanie pamäťovej karty. Táto možnosť ponúka podobnú rýchlosť a spoľahlivosť, ako prenos káblom, no zároveň ide o pohodlnejšie riešenie. Čítačku pamäťových kariet nájdeme na väčšine súčasných notebookov, a tak sa nemusíte zaoberať žiadnymi káblami – potrebovať budete iba správny adaptér. Toto riešenie sa ale postupne stáva primárnou voľbou na prenos súborov z fotoaparátov či kamier, keďže čoraz viac výrobcov na svojich zariadeniach neponúka slot na pamäťové karty.

micro-sd-pamatova-karta-titulka

Okrem týchto klasických riešení sú k dispozícii aj moderné možnosti na bezdrôtový prenos súborov do počítača. Často na to využívame špeciálnu aplikáciu, ktorá dokáže pripojiť náš smartfón k počítaču a poradí si aj s následným prenosom súborov. Počiatočné nastavenie takejto komunikácie môže chvíľu trvať rovnako, ako hľadanie vyhovujúcej aplikácie. Keď raz splníte tieto predpoklady, môžete si užívať takmer rovnako spoľahlivý prenos dát, ako v dvoch predchádzajúcich prípadoch. Obmedzená bude často najmä rýchlosť takéhoto prenosu, no ak neplánujete kopírovať veľké objemy dát, použitie mobilnej aplikácie môže byť rýchlejšie, ako pripájanie káblu či pamäťovej karty.

cloudove-uloziska-cover

Jedným z najzaujímavejších riešení poslednej doby sú určite cloudové služby. Tie totiž ponúkajú oveľa viac, ako iba kopírovanie súborov medzi zariadeniami. K dispozícii je totiž množstvo nástrojov, ktoré zabezpečia pravidelné zálohovanie vašich súborov. Veľkou výhodou je následne fakt, že k týmto súborom budete mať prístup odkiaľkoľvek a zostanú uložené aj v prípade, že pamäťové média s tými súbormi stratíte alebo nenávratne poškodíte. Nevýhodou môže byť nižšia rýchlosť kopírovania či poplatky, ktoré sú s týmito službami často spojené, ako aj nutnosť internetového pripojenia pre využívanie väčšiny funkcií cloudových služieb.

Sony micro USB

Každý súčasný užívateľ tak má na výber hneď niekoľko rôznych riešení určených na prenos súborov medzi mobilným zariadením a počítačom. Okrem spomínaných riešení existujú tiež možnosti pripojenia klasického, alebo špeciálneho USB kľúča k telefónu a následne k počítaču. Nájdeme tiež niekoľko ďalších alternatív, a tak sa pýtame vás – ktorú z týchto možností používate na prenos súborov vy? Využívate aspoň jednu z nich, alebo súbory medzi vašimi zariadeniami neprenášate vôbec? Hlasujte v našej ankete a dajte nám v diskusii vedieť, ktorú z týchto možností preferujete a prečo.

Ako prenášate súbory medzi smartfónom a počítačom?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+