MojAndroid

Na výstave CES 2015 sme sa dočkali aj predvedenia digitálnej vložky Digitsole. Novinka, ktorá sa o priazeň úspešne uchádzala aj ako projekt na Kickstarteri, na výstave ukázala ako funguje v praxi. Digitsole so smartfónom komunikuje prostredníctvom technológie Bluetooth, pričom na ovládanie používa aplikáciu kompatibilnú s Androidom aj iOS.

Vložka je navrhnutá tak, aby dokázala vyhrievať nohu až na teplotu 50 stupňov celzia, pričom teplotu si pre každú nohu môžete nastaviť zvlášť práve prostredníctvom aplikácie. Ak vám budú cez zimu mrznúť nohy, tak si jednoducho na smartfóne nastavíte požadovanú teplotu. To však samozrejme nie je všetko. Digitsole je vybavený aj dávkou senzorov, ktoré budú sledovať športové aktivity, vrátane počtu prejdených krokov, prejdenej vzdialenosti alebo prevýšenia.

Samotná vložka váži len 100 gramov a vyrobená je z materiálu pohlcujúci vibrácie a nárazy. Batéria, ktorá je umiestnená vo vnútri, vydrží v rozmedzí od 7 hodín do niekoľkých dní (pri vyhrievaní sa výdrž pohybuje od 7-9 hodín), v závislosti od toho, ako budete podrážky používať. Nabíjanie je realizované cez klasický micro USB konektor.

Digitsole sa u ná zatiaľ kúpiť nedajú a dostupné sú momentálne len na predobjednanie v USA a v Kanade. Budúci mesiac však majú zamieriť aj do Európy. Cena je však pomerne vysoká a pri páre vložka je rovná 200 americkým dolárom.

Zdroj: verge

9.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+