MojAndroid

V novembri minulého roku Mishaal Rahman z portálu XDA Developers objavil v aplikácii Digital Wellbeing od Googlu pripravovanú funkciu s názvom Heads Up, ktorá vám počas chôdze bude pripomínať, aby ste sa pozreli pred seba. Teraz táto funkcia oficiálne prichádza v najnovšej beta verzii aplikácie, informuje portál XDA Developers.

Medzi prvými si funkciu všimol používateľ Twitteru Jay Prakash Kamat a vo svojom príspevku sa podelil o nasledujúce snímky obrazovky:

Funkcia Heads Up vás síce upozorní, ale môžete ju odignorovať

Heads Up vás v záujme vášho bezpečia bude počas chôdze upozorňovať, aby ste vnímali aj svoje okolie, nie len smartfón. Aplikácia má pre vás pripravených niekoľko typov upozornení, vrátane fráz ako „Dávajte pozor“, „Buďte v strehu“ a „Pozrite sa hore“. Google však varuje, že Heads Up nenahradí ostražitosť a že je na používateľovi, ako a či vôbec na upozornenia zareaguje.

Funkcia sa zobrazí v aplikácii Digital Wellbeing v sekcii Ako sa odpútať. Klepnutím na ňu sa zobrazí uvítacia obrazovka, ktorá vás následne prevedie procesom nastavenia funkcie. Aby mohla fungovať, bude potrebovať prístup k fyzickej aktivite. Aplikácia si bude pýtať aj prístup k polohe, udeliť jej ho však nemusíte a bude fungovať aj bez neho.

Funkcia je zatiaľ dostupná len pre smartfóny Google Pixel

Funkcia Heads Up je zatiaľ dostupná len pre zariadenia Google Pixel v najnovšej beta verzii aplikácie Digital Wellbeing. Očakáva sa, že v blízkej budúcnosti sa dostane aj na ostatné Android zariadenia.

Digital Wellbeing
Digital Wellbeing
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Digital Wellbeing Screenshot
  • Digital Wellbeing Screenshot
  • Digital Wellbeing Screenshot
  • Digital Wellbeing Screenshot
  • Digital Wellbeing Screenshot
  • Digital Wellbeing Screenshot
Náš tip
Novinka v Google Earth vám umožní sledovať zmeny za posledných 30 rokov
16.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+