MojAndroid

Android One je veľmi zaujímavá platforma. Čistý Android vďaka nej fičí na viacerých dostupnejších zariadeniach, ktoré tiež dostávajú pravidelné bezpečnostné aktualizácie a aj rýchle update-y na novšie verzie systému. Teraz sa ale ukazuje ďalšia výhoda tejto platformy – šikovnú funkciu na sledovanie času stráveného používaním telefónu Digital Wellbeing dostanú smartfóny s Android One medzi prvými.

Oveľa viac zariadení

Funkcia bola zatiaľ dostupná pre minimum zariadení, vrátane Pixelov od Google. Vďaka tejto novinke sa však rozšíria aj na zariadenia s Android One, ktoré sú už aktualizované na nový Android 9.0 Pie. Takých síce nie je veľa, no ich počet bude rýchlo rásť.

Šikovná funkcia pritom zobrazuje čas, ktorý ste strávili používaním telefónu. Uvidíte tiež aplikácie, v ktorých ste strávili najviac času, resp. kategórie aplikácií, ktorým ste sa počas dňa venovali najaktívnejšie. Okrem toho môžete limitovať celkový čas strávený používaním telefónu, či čas v konkrétnych aplikáciách. Ide tak o šikovnú pomôcku, ktorá vám môže pomôcť zredukovať “závislosť” na vašom digitálnom pomocníkovi a čoskoro ju budete môcť využívať na oveľa väčšom množstve zariadení. Stačí, keď sa prihlásite do beta testovania Digital Wellbeing na tomto odkaze. A, samozrejme, potrebujete ešte zariadenie so systémom Android One vo verzii Android 9.0 Pie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Nokia 7 Plus je prvým telefónom mimo Pixelov s funkciou Digital Wellbeing

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+