MojAndroid

12-ročné dievča bolo koncom minulého týždňa umiestnené do centra pre mladistvých v meste Boulder v Kalifornii po tom, čo bola obvinená z dvoch pokusov o vraždu prvého stupňa. Vyšetrovanie ukázalo, že dievča sa dvakrát pokúsilo otráviť svoju matku, pretože dcére vzala iPhone. Prvý pokus zahŕňal pridanie bielidla do ovocného nápoja, no našťastie si matka obvinenej všimla zápach, o ktorom si myslela, že pochádza zo zlého umytia riadu jej dcérou a preto nevypila veľké množstvo. Po niekoľkých dňoch, keď ustúpila bolesť žalúdka si matka všimla rovnaký zápach, keď si šla naliať vodu z nádoby. Vtedy zistila, že niečo nie je v poriadku.

Po druhom pokuse o otravu sa matka snažila zistiť dôvod, prečo sa bielidlo nachádza vo všetkých nádobách. Dcéra sa údajne priznala, že sa ju snažila zabiť, pretože jej vzala iPhone. V tomto momente nie sú známe všetky podrobnosti, ako vznikla celá situácia, no aj napriek tomu ide o poriadne prehnanú reakciu na to, že niekomu zoberiete smartfón. Táto situácia vyjadruje, ako je dnešná mládež závislá od mobilných zariadení a kam je až schopná zájsť. Našťastie sa takéto extrémne prípady objavia len zriedka.

Zdroj: phonearena, kdvr

23.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+