MojAndroid

Google včera aktualizoval podmienky pre publikovanie Android aplikácií na Google Play. Pravdepodobne sa tým snaží odpovedať na narastajúci počet škodlivých aplikácií a kritiku od (nielen) nepriaznivcov operačného systému Android. Všetci zaregistrovaní Android developeri dnes dostali email obsahujúci podrobnejšie informácie o zmenách. Okrem tohto emailu sú o zmenách všetci developeri informovaní aj správou vo veľkom červenom obdĺžniku po prihlásení do developerskej konzoly:

Tu je stručný prehľad spomenutých zmien:

  • viac podrobností týkajúcich sa platobných podmienok
  • informácie o tom ako bude fungovať storno v novej funkcii predplatného
  • zákaz používania mien a ikon, ktoré sa podobajú na existujúce systémové aplikácie, a sú preto zavádzajúce pre koncového používateľa
  • ďalšie sprísnené opatrenia, ktoré majú predísť škodlivým aplikáciám – napr. aplikácie, ktoré bez povolenia prezrádzajú osobné údaje
  • viac príkladov praktík, ktoré porušujú pravidlá týkajúce sa spamu

Okrem vyššie spomenutých pribudla aj nová časť, ktorá sa venuje reklame v aplikáciách. V prvom rade musia všetky zobrazené reklamné prvky spĺňať rovnaké podmienky ako celá aplikácia. Reklamy zároveň nesmú negatívne ovplyvniť skúsenosť spotrebiteľa klamaním, zavádzaním alebo pomocou rušivého správania, napr. bránením prístupu, či zasahovaním do iných aplikácií.

Všetky nové a aktulizácie existujúcich aplikácií musia spĺňať nové podmienky. Developeri všetkých existujúcich aplikácií, ktoré podmienky porušujú, majú možnosť svoju aplikáciu opraviť a znovu publikovať  po 30 kalendárnych dní. Po uplynutí tejto lehoty budú nevyhovujúce aplikácie po varovaní z Google Play vymazané.

Plné znenie podmienok publikovania na Google Play nájdete na nasledujúcom odkaze:

http://play.google.com/about/developer-content-policy.html

Ak by ste si chceli pozrieť porovnanie starých a nových, podmienok, kliknite na tento link:

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2012/07/Play_Store_Policy_7_31_12_diff.html

Zdroj: Google, AndroidPolice

2.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+