Prvé verejné zmienky o inteligentných okuliaroch Google Glass siahajú ešte do roku 2012, kedy zaujali masy fanúšikov technológií. Sergey Brin, spoluzakladateľ Googlu už viac než dva roky nosí okuliare na rôzne významné udalosti a objavuje sa s nimi v televíznych rozhovoroch, čím chce poukázať na ich využitie v každodennom živote. Google investoval do vývoja hardvéru a softvéru Google Glass už milióny dolárov a dnes stále vznikajú pochybnosti, že okuliare nie sú schopné stať sa masovo predávaným produktom na trhu.
Úspech každého podobného projektu závisí z veľkej časti od podpory vývojárov tretích strán, ktorí vytvárajú nové funkcie, aplikácie a rovnako aj hľadajú nové využitie v praxi. Portál Reuters však má vážne pochybnosti o budúcnosti vývoja aplikácií pre okuliare Google Glass. 9 zo 16 vývojárskych spoločností kontaktovaných portálom Reuters totižto zastavili projekty spojené s Google Glass, hlavne kvôli nedostatku zákazníkov alebo pre obmedzenia tohto zariadenia. Ďalšie tri zanechali vývoj spotrebiteľských projektov a prešli do biznis segmentu, kde vidia väčší potenciál.
Nadšenie niekoľkých vývojárov však stále pretrváva. Výborným príkladom je fitness aplikácia Strava, ktorá je pre okuliare ako stvorená. Používatelia získavajú real-time informácie o svojom cvičebnom pláne, počte prejdených kilometrov a to bez toho, aby museli upriamiť svoj zrak inde. Výborné využitie majú tiež pre zamestnancov veľkých nákupných stredísk alebo pre políciu, čo je však otázkou budúcnosti
Aj napriek negatívnym správam sa na plánoch plného spustenia zákazníckeho predaja sa však podľa vyjadrení spoločnosti zatiaľ nič nezmenilo.
Zdroj: reuters