MojAndroid

Objavil sa program, ktorý poskytuje developerom rýchly prístup do Google TV 2.0“Fishtank” . Google rozoslal menej ako 50 “vyvoleným” pozvánky, aby sa pozreli na túto platformu, predtým, ako bude Google TV 2.0 SDK pripravené na ostrú prevádzku. Google zrejme poslal developerom Intel CE4100 referenčnú platformu – s rovnakým chipsetom ako Logitech Revue (ovládací prvok pre Google TV prvej generácie). Operačný systém Android 3.1 sa “vyzliekol” a má nové používateľské rozhranie, čiastočne známe z Google TV, ktoré obsahuje aplikáciu s hodinami a aplikáciu Live TV, ktorá zobrazuje obsah z HDMI vstupu. Bohužiaľ, aplikácia Live TV je problémom, kvôli ktorému majú medzi sebou nezhody developeri a Google.

Kvôli zdrojovému kódu Fishtank-u bolo mnoho vývojárov, ktorí sa podieľali na jeho vývoji, vyzvaných, aby ponúkli svoje verzie a návrhy Live TV aplikácií a aplikácií, ktoré pracujú s informáciami online a v reálnom čase. Avšak, pokiaľ Live TV nebude vývojovo na tom tak, ako si to Google predstavuje, developerom bude odopretá možnosť zasiahnuť do zdrojového kódu Fishtank-u.

Tlačová správa Googlu:

” We’re told many of the developers earned there way into the program with ideas that directly involved this feature–specifically, the ability to overlay data on top of Live TV or to place Live TV in a smaller window while information is displayed. So far, Google has stated that while they would consider the feature, there are no plans at this point to make it available at the API level, which has upset a number of the developers, forcing some to scrap their original project entirely. “

Google v TS hovorí o špeciálnej funkcii, ktorá by mala byť na pleciach vývojárov, a to: schopnosť prekryť dáta na vrchu počas živého vysielania alebo otvorí Live TV v menšom okne zatiaľ, čo budú informácie zobrazované. Funkcia zrejme nebude k dispozícii na API úrovni, ktorá odradila množstvo vývojárov, čo si vyžiada zničiť zvyšky niektorých projektov nadobro.

Google má však dosť času na to, aby všetko zmenil a nová verzia Google TV bežiaca pod OS Android Ice Cream Sandwich by mala (dúfajme) prísť ešte v tomto roku.

Zdroj: AndroidCommunity

 

24.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+