MojAndroid

Aplikácia s názvom DevCheck je určená pre používateľov, ktorý obľubujú plne sledovať aktivitu svojho smartfónu. Táto appka je priamo určená pre vývojárov, ktorý pracujú na rôznych modifikáciách, ako pretaktovanie CPU, flashovaní Custom ROM a vývoji rôznych funkcií pre svoj telefón. Je to v podstate ďalšia aplikácia, ktorá ponúka informácie pre technicky zdatnejších používateľov. Aplikácia DevCheck bola vyvinutá vývojárom, ktorý je na XDA známy ako “flar2”. Práve on je tvorcom asi najznámejšieho Custom Kernelu súčastnosti, s názvom “ElementalX”.

Aké funkcie aplikácia ponúka?

Poďme si predstaviť funkcie ponúkané týmto nástrojom. Prečo práve DevCheck vyčnieva spomedzi konkurencie? Môže to byť práve vďaka podmanivému dizajnu celej aplikácie, a to absolútne bez jedinej reklamy. Na úvodnej obrazovke môžete vidieť informácie o vašom zariadení v reálnom čase, ako napríklad aktuálne zaťaženie procesora, stav batérie, sieťový signál, RAM a interné úložisko. Po klepnutí sa otvorí nová obrazovka s ďalšími podrobnosťami. Medzi tieto drobnosti, ktoré však zaujmú, patrí napríklad aktuálna frekvencia každého jedného jadra procesora. Táto možnosť slúži na to, aby ste pochopili, ako sa správa váš procesor podľa toho, ako veľmi ho zaťažujete.

Ďalším podstatným rozdielom oproti konkurencii je možnosť, ktorá poteší milovníkov mobilnej fotografie. DevCheck má totiž schopnosť zobraziť každú jednú maličkosť ohľadom vášho fotoaparátu, ako je ohnisková vzdialenosť, zorné pole, veľkosť jednotlivých pixelov a oveľa viac. Niekedy bolo nutné pre podrobnejšie informácie použiť Google. Niektorí výrobcovia dokonca ani neuverejňujú niektoré informácie dopodrobna, čo sa týka fotoaparátov. Samozrejme, táto funkcia bude vyžadovať od vás povolenie na prístup k fotoaparátu.

Hardvér, ako CPU, GPU, RAM, či interné úložisko majú svoju vlastnú kategóriu. Informácie o CPU obsahujú podrobnosti o tom, koľko jadier má vaša čipová sada, na akej frekvencii dokáže bežať, aktuálny Governor a ďalšie. Čo sa týka informácií o grafike, tie ponúknu podrobnosti o rozlíšení displeja a jeho obnovovacej frekvencii v herzoch, čip GPU, OpenGL a aplikácie si tiež overí podporu Vulkan API. Ukazovatele RAM a interného úložiska ponúkajú lišty a číselné indikátory, ktoré naznačujú aktuálne zaplnenie danej pamäte. V sekcii interného úložiska sa môžete dozvedieť aj podrobné informácie o jednotlivých systémových partíciách.

Ďalšou zaujímavou funkciou je zobrazenie spárovaných zariadení cez Bluetooth. Na karte Systém sa zobrazia informácie, ako výrobca, logo, celý názov a model zariadenia, a dokonca aj bootloader, IMEI číslo, Google Services Framework ID, verzia systému Android, prístup k ROOTu a busyboxu, kernel, architektúra procesora a omnoho viac zaujímavostí.

Karta senzorov pochopiteľne zobrazí informácie o nachádzajúcich sa senzoroch vo vašom zariadení a aktuálne hodnoty o svetle, gravitácií, magnetického poľa a tlaku na zariadení. Zaujímavá hračka, nemyslíte?

Predstavili sme si zopár funkcií, ktoré dostanete s bezplatnou verziou. Pro verzia obsahuje plávajúce monitory na zobrazenie aktivity CPU, jeho teploty a sieťovej aktivity. Flar2 uviedol, že počas vývoja kernelu je potrebné vidieť aktivitu procesora v reálnom čase, aby tweakovanie prebiehalo tak, ako má. Na obrázkoch môžete vidieť plávajúce monitory CPU, RAM a batérie. Nuž, ako vidíte na snímke obrazovky, môžete toho povoliť aj omnoho viac.

Pro verzia vám taktiež dovoľuje zmeniť grafický motív. Existuje 9 farieb, z ktorých si môžete vybrať a aplikovať či už svetlé, tak aj tmavé témy.

Tento skvelý nástroj si môžete stiahnuť zadarmo z Obchodu Play, s možnosťou menších mikrotransakcií. Po zaplatení sa objavia niektoré ďalšie dodatočné funkcie, nuž táto transakcia je určená predovšetkým pre finančnú podporu vývojára.

Verzia: 2.26
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+