MojAndroid

Pamätáte sa, koľko ste mali rokov, keď ste dostali svoj prvý telefón? Staršia generácia si ho zrejme kúpila sama, my mladší sme skôr prosíkali našich rodičov, aby nám ho zaobstarali čo najskôr. V akom veku by malo byť dieťa, aby dostalo prvý smartfón? Podľa najnovších prieskumov dávajú rodičia svojim deťom prvý smartfón v priemernom veku 10,3 roku.

Náš tip
YouTube for Kids bude novou aplikáciou s multimediálnym obsahom pre deti

Štúdia dala 500 americkým ženám 70 otázok, ktoré sa týkali technológií a digitálneho sveta a spôsobu, akým tieto výdobytky modernej doby predstavujú svojim deťom. Tu je niekoľko zaujímavých zistení z výskumu:

  • Svoj prvý smartfón dostávajú deti vo veku 10,3 roku
  • Používanie tabletov deťmi počas cesty autom narástlo z 26 % na 55 %, používanie smartfónov vzrástlo z 39 % na 45 % v porovnaní so štúdiou z roku 2012
  • 64 % detí má prístup k internetu cez svoj laptop alebo tablet, pričom v roku 2012 to bolo 42 %
  • 39 % detí má účet na sociálnej sieti vo veku 11,4 roku; 11 % ho má ešte pred dovŕšením 10. narodenín
  • V roku 2012 pristupovalo k internetu 85 % detí zo spoločnej miestnosti v domácnosti, dnes je to 76 %; 24 % detí má súkromný priestor, odkiaľ pristupuje k internetu v porovnaní s 15 % v roku 2012

Čo si myslíte vy, kedy je ideálny vek pre dieťa, aby dostalo svoj prvý smartfón? Zdieľate názory žien z prieskumu, alebo vidíte celú situáciu inak? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: TechCrunch via Android Authority; Obrázok: lifehacker

20.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+