MojAndroid

Web 9to5google tvrdí, že v aplikácii Personal Safety vo verzii 2022.05.25 bol odhalený kód, ktorý naznačuje, že funkcia detekcie autonehody príde z Pixelov aj na ďalšie Android zariadenia.

Dôležitá funkcia už nebude exkluzívna len pre Pixely

Ako ďalej dopĺňa portál Phone Arena, zistenie, že funkcia poputuje aj na iné Android smartfóny, vyplýva zo zmeny textu. Napríklad veta “Pixel zavibruje, zaznie alarm na maximálnej hlasitosti a opýta sa, či potrebujete pomoc” sa zmení na “Vaše zariadenie zavibruje, zaznie alarm na maximálnej hlasitosti a opýta sa, či potrebujete pomoc”. Nejde pritom o jediný slovný reťazec v zdrojovom kóde, ktorý bol zmenený. Viacero vecí naznačuje, že aplikácia Personal Safety bude k dispozícii na stiahnutie aj pre ďalšie Android smartfóny, ktoré do série Google Pixel nespadajú.

Detekcia autonehody využíva lokalizačné služby vášho telefónu, tak ako aj pohybové senzory a mikrofóny, podľa ktorých softvér vyhodnotí, či ste sa náhodou nestali účastníkom havárie. V prípade zistenia potenciálneho vzniku autonehody sa na obrazovke zjavia tlačidlá, pomocou ktorých dáte buď vedieť, že ste v poriadku, alebo si privoláte pomoc. V prípade, že do minúty neodpoviete, zariadenia vám pomoc privolá automaticky. Taktiež môžete využiť hlasové príkazy a povedať “emergency” v prípade, že veci v poriadku nie sú. V druhom, lepšom prípade stačí vysloviť slovo “cancel”. Za zmienku stojí fakt, že táto funkcionalita nebude fungovať, ak je zapnutý režim v lietadle alebo šetrič batérie.

Safety Check
Safety Check | Zdroj: PhoneArena.com

Ďalšou funkciou, ktorá z Pixelov poputuje ďalej, sú upozornenia na vzniknuté nebezpečie vo vašom okolí. Práve v tejto aplikácii viete zistiť, aká nebezpečná udalosť nastala. Momentálne je funkcia detekcie zrážky áut dostupná len v Kanade a bola pridaná tento mesiac vďaka takzvanému “Feature Drop” pre sériu smartfónov Pixel 3 a vyššiu (okrem Pixelu 3a).

Náš tip
Séria Pixel 7 dostane vylepšený “selfie” fotoaparát

29.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+