MojAndroid

Je skutočne zaujímavé, ako úzko je populárna kultúra previazaná s technológiami. Skvelým príkladom je hudobný priemysel, ktorý ťaží z popularity mobilných zariadení ale aj internetu samotného. Pred dvadsiatimi, ale ani desiatimi rokmi si zrejme nikto nevedel predstaviť, že jediná skladba môže v priebehu niekoľkých mesiacov zaznamenať niekoľko miliárd online vypočutí. Po tom, ako sa titul Despacito stal najpočúvanejšou skladbou na online službách vo všeobecnosti, teraz získal ďalší cenný skalp, keď sa vyšplhal na prvé miesto medzi najpozeranejšími YouTube videami.

Poradie na špici sa zmenilo dvakrát za mesiac

Stalo sa tak ani nie mesiac po tom, čo sa naposledy zmenil aktuálny líder v tomto prestížnom rebríčku. Po dlhšej nadvláde skladby Gangnam style, ktorá ako vôbec prvá dosiahla miliardu vzhliadnutí na populárnej sieti s videami, sa na prvé miesto dostal titul See You Again z flmovej ságy Rýchlo a zbesilo. Ten na to ale potreboval niekoľko rokov a už v tom čase mu na päty šliapal videoklip zo skladby, ktorá patrí medzi najväčšie hity posledných rokov. Bolo preto iba otázkou času, kedy sa poradie na špici znovu zmení a teraz sa tak stalo.

3 miliardy pozretí

Despacito je teraz nielen najsledovanejším YouTube videom v histórii, ale aj prvým, ktoré prekonalo hranicu 3 miliardy pozretí. Ide o skutočne úctyhodný počin, a to aj preto, že skladba je na sieti iba niečo vyše pol roka. S narastajúcou popularitou streamovacích služieb, ako aj dostupnosťou a rýchlosťou internetu, však môžeme očakávať, že prekonávanie takýchto rekordov bude čoraz častejšie. Skladieb, ktorých počty vypočutí na internete sa rátajú na miliardy, je ale stále iba hŕstka a naďalej ide o obrovské úspechy.

Zdroj: Vulture via The Verge

5.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+