MojAndroid

Ak patríte medzi hráčov hier na Android zariadeniach, mohla by vás potešiť správa o tom, že na trh mieri nový herný tablet pod názvom Wikipad. Wikipad by mal mať obrazovku s uhlopriečkou 10,1 palcov a rozlíšením 1280 x 800 bodov. Pôvodne sa hovorilo o 7 palcovom zariadení, no nakoniec výrobca siahol po väčšej obrazovke.

Tablet má mať srdce v podobe štvorjadrového procesora NVIDIA Tegra 3 T30 s taktovaním 1,4 GHz. Aj keď procesor podporuje DDR3 RAM moduly, Wikipad príde  s 1 GB DDR2 RAM. Vnútorná pamäť by sa mala dostať na úroveň 16 GB a hnacím motorom tohto zariadenia by mal byť Android 4.1 Jelly Bean. Wikipad bude mať 8 megapixelový zadný fotoaparát a 2 megapixle sa vošli do predného fotoaparátu.

Pri vnútornej pamäti by to mal byť najnižší variant, no nie je vylúčené, že Wikipad príde aj vo verzii s nižšou vnútornou pamäťou. Batéria by mala vydržať 6 hodín nepretržitého hrania a 8 hodín prehrávania videa.

Tieto parametre by mali byť pevne stanovené a nemali by sa už viac meniť. Čo je však unikátne na tomto novom zariadení, je herný ovládač, ktorý je pripojený k tabletu Wikipad. Na ovládači nájdete všetky herné ovládače, ako je tlačidlo štart, výber položky, páčka smerovania a podobne. Ovládač môžete pripojiť prostredníctvom portu k tabletu a potom sa už môžete plne oddať hrám.

Zatiaľ nie je známy dátum, kedy by sa mohol Wikipad dostať na otvorený trh a taktiež nie je známa ani cena zariadenia. Ak sa vyskytnú nové informácie o hernom tablete Wikipad, budeme vás o nich priebežne informovať.

Aktualizované 7.9.2012 (pôvodný článok bol publikovaný 31. júla):

Spustenie predaja je naplánované na 31. október. Nový herný tablet bude stáť 500$.

Zdroj, foto: VentureBeatAndroidcommunity

7.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+