MojAndroid

Nikto nie je fanúšikom preplnených verejných priestorov. Príkladom sú kaviarne alebo fitness centrá, kde je je doslova zbytočné merať cestu, ak si nesadnete k stolu, prípadne nebudete mať k dispozícií voľné stroje. Presne tento problém chce vyriešiť senzor hustoty s názvom Density. Drobné zariadenie vybavené infračerveným snímačom dokáže podávať informácie o tom, koľko ľudí vstupuje alebo opúšťa budovu, takže máte dobrý prehľad o tom, či je reštaurácia preplnená alebo úplne prázdna.

Podobné riešenia existujú na trhu už roky, no Density prichádza s vlastným API, vďaka čomu budú môcť napríklad kamenné predajne použiť výstupné dáta zo senzoru vo vlastných aplikáciách. Budú môcť napríklad v reálnom čase informovať spotrebiteľov na internetových stránkach, aký je počet ľudí v budove, prípadne môžu ponúknuť zľavy v momente, keď nemajú žiadnych návštevníkov.

Viac informácií sa dozviete na domovskej stránke density.io.

Zdroj: engadget

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+