MojAndroid

Android je operačným systémom s najrýchlejšou tendenciou rastu, o čom niet vôbec pochýb. O jeho raste svedčia aj posledné čísla zo štatistík Erica Schmidta, ktorý tvrdí, že sa denne aktivuje už 1,3 milióna nových Android zariadení a celkovo je na svete už viac ako 480 miliónov zariadení s týmto operačným systémom! Tieto čísla sú viac než zaujímavé. Rozruch v štatistikách spôsobil aj nový tablet od spoločnosti Google – Nexus 7. Ten pridal na hodnote denne aktivovaných tabletov, ktorých je k dnešnému dňu približne 70,000. Všetko sú to veľmi zaujímavé čísla, ktoré v priebehu najbližších mesiacov a rokov budú určite rásť.

Eric Schmidt zverejnil tieto štatistiky po prkýkrát po tom, ako odkúpil Google spoločnosť Motorola. Na spoločnom stretnutí s Motorolou vystúpil aj jej nový CEO, Dennis Woodside, ktorý okrem potvrdenia najnovších štatistík zverejnil aj informáciu, že Motorola vďaka odkúpeniu spoločnosťou Google môže odteraz produkovať väčšie množstvo kvalitných zariadení. Tie by mala Motorola predstaviť už v najbližšej dobe, uvidíme teda, čo si pre nás táto americká spoločnosť pripraví.

O operačnom systéme Android

Android je otvorený operačný systém vytvorený a vyvíjaný spoločnosťou Google, ktorá jeho prvú “finálnu” verziu – Android 1.5 Cupcake – uviedla na trh ešte v roku 2010. Odvtedy priniesol Google ďalších 7 verzií svojho operačného systému, ktoré v sebe spájajú jedinečné funkcie vývojárskej spoločnosti a výhody otvoreného operačného systému. Každá nová verzia Androidu takisto prináša opravy chýb z predošlej verzie a nové funkcie, ktoré pomáhajú tomuto operačnému systému udávať trend v technologickom svete smartfónov a tabletov. Najnovšia verzia operačného systému Android nesie názov Jelly Bean a jej číselné označenie je 4.1. Táto verzia bola predstavená na Google I/O 2012, kde spoločnosť Google predstavila aj svoje nové zariadenia – tablet Nexus 7 a multimediálne zariadenie Nexus Q.

  

Zdroj: Phandroid

6.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+