MojAndroid

Dnes, 1. júna, oslavujeme Deň detí. Hoci tento sviatok nepatrí medzi tie, kedy deti obdarúvame takými veľkými darčekmi, akým je telefón, stále sa môžeme zamyslieť nad tým, aký telefón by sme mali deťom kúpiť. Samozrejme, rozhodnutie je na každom z rodičov, no my sa pokúsime priniesť aspoň niekoľko návrhov a alternatív pre telefóny, ktoré by mohli byť vhodné pre najmladších fanúšikov Androidu.

Coolpad Torino

Náš výber začneme telefónom, ktorý iba pred niekoľkými dňami predstavila na Slovensku spoločnosť Coolpad. Model Coolpad Torino je zaujímavou alternatívou medzi lacnými Android zariadeniami a modelmi s prémiovým spracovaním. Telefón ponúka veľmi slušnú výbavu 5,5″ HD displejom, ktorý je pokrytý vkusným 2.5D sklom. Nájdeme tu aj procesor Snapdragon 415, 16 GB vnútornej pamäte, 3 GB RAM, 13 MP fotoaparát a 5 MP prednú kameru. Telefón zvláda prácu na slovenských LTE frekvenciách a napriek zaujímavej výbave a peknému spracovaniu stojí iba 219 EUR, takže ide o solídnu voľbu pre potomka, ktorý poslúchal a zaslúži si nový telefón. K dispozícii je aj vlaňajší model Coolpad Modena, ktorý tiež stojí za pozornosť.

coolpad15

Honor 4C

Tento telefón zaujme najmä svojou jednoduchosťou, čo niektoré deti určite ocenia. Jeho výhodou je ale aj skvelý pomer cena/výkon, keď ponúka 5″ HD displej, 8-jadrový procesor, 2 GB RAM, 13 MP fotoaparát a 5 MP prednú kameru. Používateľská nadstavba od spoločnosti Huawei nie je zbytočne komplikovaná a jej ovládanie zvládnu aj malé deti. Rodičov zasa poteší, že telefón stojí v slovenských e-shopoch iba okolo 160 EUR, takže aj v prípade straty či zničenia telefónu ratolesťami nebude táto skutočnosť taká bolestná, ako by to bolo v prípade vlajkovej lode.

honor-4C-2

Moto G 2015

Ak sa vám nechce čakať na najnovšie predstavené modely z radu Moto G4, ešte stále môžete za slušnú cenu kúpiť aj telefón Moto G 2015. Ten ponúka 5″ HD displej, pomerne odolnú plastovú konštrukciu, procesor Snapdragon 410, 8/16 GB vnútornej pamäte a 1/2 GB RAM. Nechýba ani slušný 13 MP fotoaparát a rodičia určite ocenia vodotesnosť, ktorou telefón disponuje a ktorá môže pomôcť tomu, že telefón vydrží deťom oveľa dlhšie. Výhodou je takmer čistý systém Android a okamžité aktualizácie, čo niektoré technologicky nadané deti určite ocenia. V závislosti od pamäťovej verzie telefón kúpite v rozmedzí od 150 do 220 EUR.

Moto G Recenzia foto_výsledok

Xiaomi Redmi 3

Ak sa cítite trochu dobrodružne a chcete svojmu dieťaťu priniesť zariadenie s naozaj vynikajúcim pomerom cena/výkon, Xiaomi Redmi 3 je skutočne atraktívna voľba. Telefón ponúka pekný 5″ HD displej, vynikajúci výkon vďaka procesoru Snapdragon 616 a 2 GB RAM, vnútornú pamäť s kapacitou 16 GB a podporou pre pamäťové karty s kapacitou až 128 GB a veľmi dobrý 13 MP fotoaparát spolu s 5 MP prednou kamerou. Obrovskou výhodou telefónu je aj kovová konštrukcia, ako aj batéria s kapacitou 4100 mAh, čo znamená, že sa vaše deti nebudú môcť tak často vyhovárať na to, že im telefón nevydržal v priebehu dňa na jedno nabitie. A to všetko za cenu okolo 180 EUR.

Xiaomi_Redmi_3_recenzia-3

Samsung Galaxy J3

Je možné, že u vás doma ste verní jednej značke a chcete, aby si aj vaše deti zvykli na to, čo máte najradšej vy. Nechcete im ale dať najdrahší dostupný model, no zároveň chcete, aby bol ich telefón spoľahlivý a deti vám boli vždy k dispozícii. Samsung Galaxy J3 tieto parametre spĺňa. Ide o rozumné zariadenie s pekným 5″ Super AMOLED displejom, dostatkom výkonu a slušnou výdržou batérie. Samozrejmosťou sú rôzne softvérové funkcie od spoločnosti Samsung a aj vzhľad, ktorý jasne charakterizuje, od akého výrobcu telefón pochádza. Cena na úrovni 175 EUR tiež nie je vôbec zlá.

Samsung Galaxy J3 Foto-3_výsledok

Lenovo Vibe P1m

Ak chcete, aby boli vaše deti vždy k dispozícii, s týmto telefónom chybu nespravíte. Lenovo Vibe P1m totiž ponúka až 4000 mAh batériu, ktorá sa postará o niekoľkodňovú výdrž aj pri náročnom používaní vašich detí. Hoci papierové špecifikácie to nenaznačujú, telefón funguje skutočne bezproblémovo a deti by s ním nemali mať ťažkosti. Nechýbajú všetky štandardné formy pripojenia a funkcie, na ktoré sme zvyknutí, takže deti budú môcť spoznávať Android a využívať svoje zariadenie naplno. Výhodou telefónu je aj jeho dostupnosť, keďže ho nájdete za dobrú cenu aj u slovenských operátorov. V hotovosti zaň v slovenských e-shopoch zaplatíte približne 159 EUR, čo skutočne nie je vôbec zlé.

Lenovo_Vibe_P1m_recenzia-1

Honor 5X

V kategórii telefónov pre deti sme si dali limit na úrovni 250 EUR, aby si v našom článku našli rodičia to pravé orechové pre všetky vekové skupiny detí. Približne na tejto úrovni sa pohybuje cena telefónu Honor 5X, ktorý ale patrí do vyššej kategórie zariadení a môžu po ňom siahnuť napríklad tínedžeri, ktorí od svojho zariadenia požadujú viac. Telefón ponúka pekný 5″ Full HD displej, výkonný procesor Snapdragon 616, 2/3 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte. 13 MP fotoaparát nepatrí medzi najhoršie a nechýba ani 5 MP selfie kamera, ktorú vaše deti určite ocenia. Skener odtlačkov prstov a pekná kovová konštrukcia sú už bonusmi, ktoré ale medzi ďeťmi na strednej škole môžu mať úspech.

honor_5X-12

Veríme, že ste si v našom výbere našli telefón, ktorý by ste zvážili pri kúpe zariadenia pre vaše deti. Samozrejme, trh je plný zaujímavých zariadení, ktoré sú vhodné aj pre vaše ratolesti, a tak nám vaše názory môžete dať vedieť v diskusii pod článkom. Čo požadujú vaše deti? Aké vlastnosti musia ich vysnívané telefóny spĺňať a koľko ste ochotní dať za telefón pre vaše deti? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj titulného obrázku: ABClocal

1.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

16 odpovedí na “Deň detí: Aký smartfón vybrať pre tých najmladších?”

          • ale rodičia nemusia mať klasicky telefón môžu mať aj smartphone a teda si môžu pozrieť aj známky aj oznamy. naviac tieto veci sa zvyknú zadávať cez počítač kde sa to dá aj následne pozrieť. naviac žiadna škola pokiaľ ti ten smart nedá sama nemôže od rodičov vyžadovať aby jej deti mali taký telefón už len kvôli tomu že nie každý si to môže dovoliť.

            • Nie ale na začiatku školského roka sa napr pýtajú rodičov či chcú digitálnu žiacku. Kto nechce bude mať klasickú. Je to na rodičoch. Ešte ani syn zo školy nepríde už vieš aké má známky a pod. A môžeš si to pozrieť napr v práci.
              Na druhej strane 99% využívajú deti telefón na hranie. Je to na rodičoch ako si naučia deti a koľko im povolia PC alebo mobil. Syn napr. mobil do školy nenosí. Veď na čo. ;)

              • nas sa nepytali nic ale telefon ona este nema, ale vidim co robia starsie deti. na telefionoch mas parental control, takze im obmedzis co chces, aj instalovanie hier, aj chat alebo net, bud povolis konkretne stranky a zakazaes vsetky ostatne alebo vsetky povolis a niektore zakazes, nepotrebuje cash vreckove lebo zaplati telefonom….toho sa netreba bat. vsetko vies povolit aj na dialku takze ak treba ste v spojeni, tam kam mam mat pristup sa dostane. je to jednoducho vyhoda ho mat. otazka je a bola, aky.

            • kazdy si moze dovolit novy sartfon za stofku alebo usenuty za 50. PC je drahsi a napriklad my doma pc nemame. ale aj deti si mesia ulohy cez vselijake kecalky a neviem co…
              proste neda sa na to pozerat ake to bolo ked sme boli my mladi ale v intenciach doby. podla mna je to nevyhnutnost. podstatne vsak je ze tento clanok nie je o tom ci-alebo neci, ale aky.

  1. Deťom do 12 rokov by som dal max nejakú staršiu vyklápačku typu motorola razr v3, spoľahlivý a dobrý telefón…
    Potom možno niečo slabučké s Androidom, nech sa naučia si vážiť to čo majú…
    Viem ako sa správali spolužiaci k telefónom, keď som ešte kedysi bol na základnej…

Pridaj komentár

+