MojAndroid

Prvý apríl je vo svete medzinárodne uznávaný ako Deň bláznov. V posledných rokoch sa stalo tradíciou, že by ste v tento deň nemali veriť prakticky ničomu, čo na internete nájdete. Existuje totiž relatívne veľká šanca, že ide o žart. Nižšie vám prinášame zoznam najzaujímavejších a najvtipnejších prvoaprílových žartov zo všetkých zákutí internetu.

Kde je Waldo v Google Mapách

Možno si ešte pamätáte na Walda alebo jeho rôzne obdoby v magazínoch či detských časopisoch, kde bolo vašou úlohou nájsť kreslenú postavičku v chaotickej kresbe. Detská zábava má svoje čaro aj v dospelosti, a tak Google prináša obdobu tejto známej hry v Google mapách. Stačí, keď si zapnete Google Mapy v telefóne alebo v prehliadači na počítači a zamáva vám Waldo. Po kliknutí na postavičku sa spustí interaktívna hra, kde budete hľadať Walda a jeho kamarátov na rôznych miestach po celom svete.

Google Cloud Hummus API

Hummus, jedlo naberajúce na popularite aj u nás, je už vo svete veľmi dobre známe. Google si preto vystrelil z gastronómov a pripravil vlastné API, ktoré vďaka umelej inteligencii pomôže nájsť recept na ten najlepší hummus.

OnePlus PeiCoin

V spoločnosti OnePlus si zasa spravili srandu z kryptomien, keď predstavili vlastnú menu – PeiCoin. Názov odvodený od priezviska CEO spoločnosti Carl Pei je síce iba žartom, no spoločnosť zatiaľ veľmi nezdôraznila, že ide o žart. Stránka spoločnosti zobrazuje niektoré detaily, ako napríklad schopnosť ťažiť menu priamo v systéme OxygenOS na smartfónoch OnePlus, no žiadne ďalšie detaily/rozuzlenie celej situácie nebolo zverejnené.

Dramatické zlepšenie grafiky Pokémon GO

Veľmi podarený žartík sa podaril aj spoločnosti Niantic v ich hre Pokémon GO. Tá “vylepšila” grafiku pokémonov a predstavila ich v 8-bitovom formáte. Ide síce o žart, ktorý má ale svoje nostalgické čaro. Žiaľ, zmena grafiky sa prejaví iba v pokédexe a v siluetách pokémonov pri zobrazení vášho okolia. Všetky ostatné prvky hry zostali po grafickej stránke nezmenené.

Swipe hardvérová klávesnica Gboard

Do tretice v podaní Google tu máme žartík z Japonska, kde tamojšia pobočka internetového giganta predstavila hardvérovú Gboard klávesnicu s funkciou Swipe. Video hovorí samo za seba.

Brewolingo – rýchlejšie učenie cudzieho jazyka

Známa spoločnosť Duolingo prišla s rýchlejším spôsobom ako sa naučiť cudzí jazyk – alkohol. Konkrétne špeciálny Owlkohol a Owlgoritmus (z anglického owl – sova, znak múdrosti a logo spoločnosti, pozn. red.). Duolingo tak prináša nový rad pív, ktoré vám majú rozhodne pomôcť hovoriť plynulejšie v cudzom jazyku. Spoločnosť už nespomína, koľko ich najskôr musíte vypiť…

Chromebooky so solárnym či veterným dobíjaním

Chromebooky sa väčšinou pýšia výbornou výdržou batérie a ak by bol ďalší prvoaprílový žart od Google pravdou, prakticky nikdy by vám nedošla energia. Google vyzýva používateľov, aby neváhali a čerpali energiu zo Slnka, vetra či kompostu a podporovali tak obnoviteľné zdroje energie. Špeciálne prípojky však už necháva na samotných používateľov.

Notebook so známym dizajnovým prvkom od ASUS

Spoločnosť ASUS bola jednou z prvých na poli výrobcov Android smartfónov, ktorá predstavila zariadenie s výrezom v displeji. Za to sa na výrobcu zniesla vlna kritiky, ktorú teraz ASUS pretavil do žartíku a na sociálnej sieti Twitter ukázal údajne nový model počítača ZenBook AI s umelou inteligenciou a neslávne známym prvkom v displeji.

Reproduktor Bixby od MKBHD

Marquees Brownlee, známy technologický YouTuber si na 1. apríl pripravil kanadský žartík v podobe predstavenia nového inteligentného reproduktoru od Samsungu – Bixby Speaker. Groteskné video sa nesie v znamení nesprávnych odpovedí a vtipov, no musíme uznať, že hardvérové spracovanie reproduktoru bolo veľmi presvedčivé.

Tesla zbankrotovala, Elon Musk utápa žiaľ v teslaquille

Možno trošku jednoduchý, no stále podarený žartík má na svedomí Elon Musk. Ten na svojom Twitteri oznámil, že spoločnosť Tesla zbankrotovala a jemu nezostalo nič iné, iba vyriešiť svoje problémy špeciálnym nápojom Teslaquilla.

Zachytili ste nejaké ďalšie podarené kanadské žartíky z 1. apríla? Dajte nám o nich vedieť v komentároch pod článkom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+