MojAndroid

Projekt Ara sa stal veľmi sledovanou súčasťou Googlu a každý deň prichádzajú z dielne ATAP skupiny zaujímavé správy a novinky. Len včera sme vás informovali o tom, že sa základná verzia tohto zariadenia začne predávať už o rok za cenu 50 dolárov a dnes vám už ukazujeme, ako demo takéhoto smartfónu vyzerá. Pozrite si (trocha dlhšie) video priložené nižšie.

[vc_video title=”Projekt Ara na videu” link=”http://www.youtube.com/watch?v=18LU5UtG5-M”]

Video zachytáva Paula Eremenka, ktorý je vedúcim projektu Ara, na Launch konferencii v San Franciscu, kde ukazuje demo hardvéru, na ktorom bude celý projekt Ara postavený. Jednotlivé bloky v zariadení držia vďaka magnetu, no ako sme už včera písali, ponúknu aj špeciálne zabezpečenie, ktoré bude možné odblokovať len v špeciálnej aplikácii. Pri tejto príležitosti Emerenko prirovnal projekt Ara ku Obchodu Play – každý používateľ si nájde len tú časť, ktorá ho zaujíma a nainštalovaním aplikácie (modulu) vylepší svoje zariadenie o funkcionalitu, ktorú potrebuje. Ak vás tento projekt zaujal, prečítajte si aj naše ďalšie články.

Náš tip
Modulárny smartfón Ara bude stáť $50 a bude dostupný už o rok

Zdroj: PocketNow

1.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+