MojAndroid

Spoločnosť Dell v spolupráci s Intelom odhalila dnes informácie o novom Android tablete Dell Venue 8 7000, ktorý sa vďaka 6 mm profilu má stať najtenším Android tabletom na svete. Zariadenie je poháňané čipom  Intel Atom Z3500 (Moorefield) a vybavený je 8,4-palcovým OLED displejom s vysokým rozlíšením 2560 x 1600 pixelov. Tablet by sa mal dostať do predaja niekedy v období Vianoc. Informácie boli zverejnené počas udalosti Intel Developer Forum 2014 v San Franciscu.

Tablet Dell Venue 8 7000 bude jedným z prvých tabletov, ktorý bude integrovať platformu Intel RealSense. Táto umožňuje vďaka pokročilému spracovaniu obrazu z 3D kamery ovládať tablet gestami v priestore podobným spôsobom, ako Microsoft Kinect alebo Leap Motion. Novinku od Dellu tak môžete ovládať bez toho, aby ste sa dotýkali displeja alebo hardvérových tlačidiel. Technológia dokáže tiež mapovať objekty v 3D a pomáha aj pri fotografovaní. Používateľ bude môcť odstrániť pozadie, zmeniť bod zaostrenia alebo napríklad pridať výšku svojho dieťaťa.

Bližšie hardvérové špecifikácie alebo informácie o softvéri zatiaľ neboli zverejnené. Reč nepadla ani na predpokladanú predajnú cenu, ktorá zrejme nebude nízka.

dell-venue-8-7000-

Zdroj: liliputingdell

10.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+