MojAndroid

Spoločnosť Dell je známa najmä v segmente počítačov, kde zastáva významnú pozíciu. V minulosti sme mohli vidieť aj niekoľko Android zariadení z jej produkcie, no už niekoľko mesiacov sa neobjavilo nič nové. To by sa malo zmeniť s príchodom USB zariadenia známeho ako Project Ophelia, ktoré má veľmi podobný tvar ako flash disk, no vo svojich útrobách ponúka operačný systém Android. Jedná sa teda o mini PC, ktoré po pripojení zmení televíziu na mobilné zariadenie. Dell USB Android PC sa začne sprístupňovať v júli a jeho cena by nemala prekročiť 100 dolárov.

Dell Android PC

Spoločnosť ukázala nový produkt verejnosti už počas CES 2013, ktoré sa konalo v januári. Objaví sa aj na konferencii Citrix Synergy v Los Angeles, kde budú jeho schopnosti prezentované na 55 a 19 palcových displejoch. Podobne, ako iné mini PC, aj toto riešenie od Dell bude umožňovať sťahovanie aplikácií a hier z obchodu Google Play, rovnako ako aj streamovať filmy zo služieb Netflix alebo Hulu. Súčasťou zariadenia bude aj služba Wyse PocketCloud, ktorá používateľom sprístupní dáta z PC, serverov alebo mobilných zariadení.

Jeff McNaught, výkonný riaditeľ cloud client computing v spoločnosti Dell prezradil, že momentálne pracujú na určitej forme klávesnice, ktorá bude umožňovať pohodlné písanie na zariadení. V prvých fázach sa Ophelia dostane najskôr do rúk developerov, ktorí tak získajú možnosť vytvárať aplikácie ešte v predstihu. V auguste by sa malo zariadenie dostať k prvým spotrebiteľom prostredníctvom telekomunikačných operátorov a neskôr bude sprístupnené aj na stránkach spoločnosti Dell.

Zdroj: pcworld

20.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+