MojAndroid

Konkurenčný boj operačných systémov neobchádza ani oblasti štátnej správy a armády. V rámci vojenského testovania Androidu, iOS a Windows Phone zariadení na začiatku minulého roku (2011), Americká obranná agentúra pre informačné systémy (DISA) schválila spoločnosti Dell Android 2.2 na nasadenie do systémových počítačových sietí ministerstva obrany. Používateľom bude znemožnený prístup napríklad na Android Market alebo k utajovaným dokumentom. Znemožnená bude aj funkcia prezerania internetových stránok. Aj keď budú existovať obmedzenia, je to veľký počin smerom dopredu.

 

K dispozícii je zatiaľ len jeden telefón so systémom Android 2.2 – Dell. Zatiaľ je to jediný model, ktorý poskytuje 4,1 palcový displej. Koncom roku 2011 došlo k schváleniu aj ďalších zariadení, tabletov, ktoré spĺňajú bezpečnostnú normu Mobile Security DISA.  Dell sa k celej záležitosti vyjadril, že bezpečnostná politika DISA „umožňuje ďalšiu vlnu Dell Android zariadení, pripravených na vydanie v budúcom roku (2012), ktoré musia byť rýchlo integrované do vojenského prostredia,” takže by sme mohli byť svedkami ďalšieho rozvoja radu telefónov s Android Froyo v blízkej budúcnosti.

Zdroj: theverge.com , endadget.com, Stripes.com , iase.disa.mil Foto: theverge.com

7.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+