MojAndroid

Rad smartfónov Google Pixel je prezývaný aj ako “iPhone s Androidom”. Niet divu, keďže sa jedná o modely priamo od spoločnosti Google. Sú akýmsi príkladom toho, ako by mal vyzerať dokonalý smartfón. Ich kvalita je skutočne vysoká, tak ako aj počet aktualizácií Androidu v jeho najčistejšej, a pravdepodobne aj najdokonalejšej podobe. V spojitosti s iPhonami od Apple si Google neodpustil v nadchádzajúcej verzii tohto operačného systému pridať podporu funkcie, ktorá nápadne nadväzuje na obľúbený 3D Touch.

Nastane revolúcia?

Zdá sa, že Google do Androidu Q implementoval aj funkciu, ktorú nazýva “Deep Press”. Istá dokumentácia tvrdí, že Android Q má používateľom povoliť silnejším stlačením objektu na obrazovke vyvolať nejakú inú akciu. “Deep Press” má nahradiť možnosť dlhého podržania na ikone aplikácie, ktorú mnohí dobre poznajú, najmä na novších zariadeniach.

Implementácia podpory tejto funkcionality však pre teraz nič neznamená, pretože samotní výrobcovia smartfónov musia pod displej integrovať hardvér, ktorý bude schopný rozpoznať vyšší tlak na zobrazovací panel. Otázkou však na teraz zostáva, či sa Google náhodou nerozhodne tento detekčný hardvér integrovať do pripravovaného Google Pixel 4, ktorého sa dočkáme už v októbri tohto roka, spolu s finálnou verziou Androidu Q.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+