MojAndroid

České herné štúdio Madfinger Games vôbec nezaháľa. Po výbornej strieľačke Shadowgun a jej datadisku The Leftover, ktorý predstavili len prednedávnom, chystajú predstavenie ďalšej zaujímavej hry, tentokrát s tematikou zombie. Dead Trigger je FPS (First Person Shooter) hra, ktorá zachytáva príbeh našej planéty, ktorý sa odohráva v roku 2012. Zem postihla rýchlo sa prenášajúca infekcia, ktorá premenila takmer celé ľudstvo na chodiace mŕtvoly. Len pár ľudí ostalo zdravých a ich život závisí od množstva munície ktoré majú a od odhodlania, ktoré vynakladajú na zabíjanie znepriatelených zombie-kov.

Ako sme na to od Madfinger Games zvyknutí, táto hra príde na trh s krásnou, prepracovanou grafikou, ktorá je kompletne vytvorená pomocou herného enginu Unity3D a je kompletne prispôsobená hraniu na mobilných zariadeniach ako sú smartfóny a tablety. Tešiť sa môžu majitelia zariadení s Tegra 3 procesorom, ktorí si budú môcť stiahnuť graficky náročnejšiu verziu, ktorá ponúkne realistické súčasti sveta, ako napr. syčiacu paru, vlniacu sa vodu či prepracované svetelné efekty. Nižšie uvedené video poukazuje na rozdiely medzi Tegra 3 verziou a verziou pre ostatné zariadenia s OS Android.

Android hra Dead Trigger by mala byť dostupná už koncom tohto mesiaca. Objaviť by sa mala naraz v 3 obchodoch – Google Play Store, Nvidia TegraZone a AppStore (iOS). O cene a podporovaných zariadeniach sa tvorcovia nevyjadrili.  Pokiaľ sa chystáte na Electronic Entertainment Expo (E3), ktoré sa koná od zajtra do 7. júna v Los Angeles, budete si môcť vychutnať demo verziu tejto hry a naživo si ju zahrať. Nižšie nájdete vyjadrenia týkajúce sa tejto hry a jej predstavenia.

“Sme veľmi hrdí na to, že vám môžme predstaviť našu vôbec prvú FPS hru pre mobilné zariadenia. S využitím nových technológií k opätovnému zvýšeniu vizuálnej kvality, Dead Trigger predstavuje ďalší krok v našej produkcii. Zlepšili sme vizuálny zážitok z hrania vďaka novým animáciám, ktoré zachytávajú pohyb, vylepšeným herným charakterom a novým efektom. Nie je to však len otázka grafiky, veľmi tvrdo pracujeme aj na vylepšení herných mechanizmov.” Marek Rabas, CEO, Madfinger Games

“Madfinger Games sú našim skvelým partnerom. Majú mimoriadnu schopnosť dodávať vysoko-kvalitné, priam konzolovo-kvalitné hry pre mobilné zariadenia. Dead Trigger sľubuje, že bude vizuálne strhujúcou hrou a grafické vylepšenia, ktoré vytvorili pre zariadenia s Tegra 3 procesorom, budú vysoko zvyšovať herný zážitok ich majiteľov.” Ashu Rege, viceprezident, Game Content & Technology, NVIDIA. 

“Dead Trigger posúva hranice toho, čo vývojári dokážu pre smartfóny a tablety pomocou Unity3D vytvoriť. To, čo Madfinger Games vytvorili je úžasné a je to ukážkou toho, čo sa dá s našim výborným multi-platformovým herným enginom vytvoriť.” David Helgason, CEO, Unity Technologies

Vyššie sú uvedené voľné preklady týchto vyjadrení, na ďalšej strane nájdete kompletné znenie správy v angličtine.

Zdroj: Phandroid

5.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+