MojAndroid

Pojem virtuálna realita bol ešte pred pár rokmi pre väčšinu používateľov neznámou sci-fi predstavou. Dnes si môžete vyberať, ktorú virtuálnu realitu použijete a k dychberúcim zážitkom vám stačí zariadenie pre VR a váš smartfón. Jedným z takých zariadení je aj headset Google Daydream View. Zariadenie pracuje na platforme Google Daydream VR, bolo predstavené ešte minulý rok a prevažne chválené za svoj jednoduchý dizajn či dostupnú cenu.

Prichádza podpora smartfónu Samsung Galaxy S8

Náš tip
Aplikácia Daydream VR prichádza v novej verzii s mnohými vylepšeniami│APK súbor

Konkurenčná platforma ako napríklad Samsung Gear VR dokázala pracovať len so smartfónmi značky Samsung. Naopak, platforma Google Daydream VR mala podporu viacerých výrobcov smartfónov. Podpora najnovších vlajkových lodí z dielne spoločnosti Samsung však chýbala. V týchto dňoch je už distribuovaná aktualizácia pre Samsung Galaxy S8, ktorá pridáva podporu platformy Google Daydream VR. Okrem tohto modelu je v súčasnosti platforma podporovaná na zariadeniach Google Pixel, Lenovo Moto Z, Huawei Mate 9 Pro, Huawei Mate 9 Porsche Design, ZTE Axon 7 či Asus Zenfone AR.

Až 11 smartfónov do konca roka 2017

Sundar Pichai, CEO spoločnosti Google prisľúbil, že až 11 ďalších smartfónov obdrží aktualizáciu pre podporu platformy Google Daydream VR. Presný zoznam modelov aktuálne nie je známy. Podpora by však mala prísť do konca roka 2017. Ide tak o jasný znak snahy dostať platformu Google Daydream VR k širšej skupine používateľov smartfónov s operačným systémom Android.

Náš tip
Asus ZenFone AR s podporou Tango a Daydream oficiálne potvrdený | CES 2017

Skúsili ste už virtuálnu realitu? Zakúpili by ste si smartfón s podporou platformy Google Daydream VR? Páči sa vám zážitok z virtuálnej reality? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: 1.13.180130063
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.13.180130063
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phonearena

26.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+