MojAndroid

Ak ste majiteľom viacerých Android zariadení, tak ste sa možno niekedy stretli s problémom synchronizovania dát z aplikácií na všetkých vašich zariadeniach. Napríklad, prejdete najťažšie levely z vašej obľúbenej hry na vašom tablete, no hneď ako chytíte do rúk mobil pri ceste do práce či do školy, vidíte vo vašej obľúbenej hre tieto levely zamknuté, čo pre vás znamená ďalšiu hodinku trápenia sa nad ich prejdením. Tomu je však koniec, pokiaľ ste na všetkých vašich zariadeniach spravili root. Riešením je aplikácia DataSync, ktorá je bezplatne dostupná na Google Play Store, a ktorej sa budeme venovať v tejto krátkej recenzii.

      

DataSync je aplikácia, ktorá sa vyznačuje svojou jednoduchosťou a funkčnosťou. Ponúka veľmi pekne graficky spracované prostredie a jednoduché ovládanie všetkých funkcií. Pre jej bezproblémový chod nepotrebujete žiadne zložité nastavenia, ani účet v špecializovanej službe. Stačia vám vaše root práva a chvíľka vášho voľného času. Dáta z aplikácií môžete zdieľať s ďalšími svojimi zariadeniami 3 spôsobmi – cez Wi-Fi (lokálne), cez Dropbox alebo cez FTP. Počítame s tým, že ak ste si dokázali na svojom smartfóne či tablete spraviť root, zvládnete nastaviť každú z troch prenosových možností. Ak nie, zvoľte tú, ktorú nastaviť zvládnete – my použijeme Dropbox. Po výbere jednej z 3 možností vám aplikácia ponúkne kompletný zoznam vašich aplikácií. Celé prostredie aplikácie je rozdelené na 4 časti, medzi ktorými sa pohybujete horizontálnymi gestami. Do zoznamu aplikácií, ktorých dáta chcete zdieľať, pridáte aplikáciu obyčajným ťuknutím na jej názov. Zo zoznamu aplikácií na zdieľanie, ktorý otvoríte pohybom vášho prstu po obrazovke  zdola nahor, odstránite aplikáciu rovnakým procesom, akým ste ju pridali – ťuknutím. Celý proces zálohovania a obnovovania dát na inom zariadení prebieha v položke Locations, pretože dáta sa uložia na Dropbox vtedy, keď vyberiete aplikáciu/-ie do zoznamu a prejdete do Locations a následne ťuknete na Dropbox (prípadne inú metódu, ktorú ste si zvolili) a tie isté dáta obnovíte (stiahnete) na ďalšom Android zariadení tak, že ich do zoznamu pridáte v položke Cloud a v Locations takisto kliknete na Dropbox (či inú metódu…). Po stiahnutí dát do mobilu len kliknete na aplikáciu v zozname (ako keby ste ju chceli zo zoznamu odstrániť) a dáta sa automaticky stiahnu a uložia k danej aplikácií či hre, respektíve sa aplikácia preinštaluje aj s novými dátami. Dáta môžete synchronizovať aj ručne v položke Files, kde nevyberáte pomocou jednotlivých aplikácií, ale podľa zložiek vo vašom smartfóne či tablete. Takto si môžete synchronizovať napríklad len vami vybrané súbory, nie celé dáta aplikácie. Ak sa vám náš postup zdá moc zložitý, skúste si pozrieť nasledujúce video od kolegov z AndroidPolice.com, ktorí túto aplikáciu testovali:

Ak sa vám aplikácia DataSync zdá byť užitočná, môžete si ju pohodlne a bezplatne stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie. V prípade akýchkoľvek otázok môžete použiť komentár pod týmto článkom a ak sa vám táto aplikácia páči, zdieľajte náš článok na niektorej zo sociálnych sietí alebo vyjadrite váš názor na ňu takisto pomocou komentáru pod článkom. Poteší nás každý komentár!

 

 

DataSync
Quint Stoffers
Verzia 1.7.6 (6. 4. 2012)
Veľkosť 409 kB
2.1+

Zadarmo

Zdroj: AndroidPolice

12.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+