MojAndroid

Nie každý má neobmedzený dátový paušál od mobilného operátora, a tak väčšina ľudí musí dávať pozor, aby neprekročila svoj mesačný objem dát. A s tým by vám mohla pomôcť aplikácia Datally, ktorú teraz predstavila spoločnosť Google pre telefóny s ich systémom Android.

Možno si niektorí používatelia pomyslia, že aplikácia nejako komprimuje dáta podobne ako prehliadač Opera. Nie je to tak. Datally sa snaží upozorňovať na aplikácie, ktoré sú dátovo náročné. Taktiež upozorňuje na celkové množstvo prenesených dát v prehľadných denných, týždenných a mesačných grafoch. Najzaujímavejším prvkom je veľké tlačítko umiestnené v strede aplikácie. Pokiaľ ste pripojení cez mobilnú sieť, táto funkcia automaticky vypne dátové prenosy všetkých aplikácií v pozadí okrem tej, ktorú máte práve otvorenú alebo následne otvoríte. V prípade, že ste pripojení cez Wi-Fi, táto aplikácia úplne stopne mobilné dátové prenosy. Poslednou funkciou je Find Wi-fi, ktorá podľa vlastnej databázy nájde dostupné Wi-Fi siete podnikov (reštaurácie, čerpacie stanice, hotely, atď.) vo vašom okolí aj s ich vzdialenosťou a následne vás k nim pomocou Google máp zavedie.

Google testoval aplikáciu na Filipínach, kde si ju stiahlo pol milióna používateľov. Tým sa mesačne vďaka aplikácii podarilo údajne ušetriť 30 % dát. Aplikácia zaberá iba 6 MB a funguje od Android 5.0 a vyššie.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TheVerge

1.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+