MojAndroid

S jednoduchými Android hrami na zabitie času akoby sa vrece roztrhlo. Rôzne skákačky, adventúry, či preteky, kde sa vo svojej podstate mení len pozadie hry či postavička, ktorú ovládate.  Ak však hľadáte niečo hlbšie ako len takútu bezduchú hru, DATA WING bude pre vás to pravé orechové. Jednoduchá závodná adventúra so závanom arkády je výtvorom herného nadšenca Dana Vogta, ktorý je, podľa jeho vlastných slov, už 15-ročným veteránom herného priemyslu.

Pretekanie v štýlovom prostredí sprevádzané výborným príbehom

Na začiatku hry zisťujete, že reprezentujete rolu malej časti dát (hmm, kto by to bol povedal po prečítaní názvu hry) v komplexnom systéme. Okamžite ste upozornení, že od teraz sa podriaďujete príkazom a želaniam tzv. Matky, ktorými sa musíte riadiť počas celej hry.

Samotné hranie pozostáva z veľmi štýlového, graficky oku veľmi lahodiaceho, neónovo ladeného 2D prostredia. Ako reprezentant okrídlenej časti dát musíte prechádzať rôzne rozostavenými “cestičkami”, vyhýbať sa prekážkam a úspešne dôjsť do cieľa. Niekedy ste oklieštení časom, za ktorý musíte daný level prejsť, čo nie je vždy až také jednoduché.  Hra sa ovláda klasicky jednoducho – pohyb indikujete dotykom na ľavú či pravú časť displeja na základe toho, do akého smeru sa chcete pohybovať.

Po zhrnutí pointy však hra vyzerá stále veľmi nudne. Avšak to, čo ju robí naozaj zaujímavou je prekvapivo príbeh. Ako bolo už naznačené v úvode článku, v hre reprezentujete tzv. Data wing, ktorý poskytuje dáta všetkým častiam počítačového systému. Bez slova musíte plniť príkazy Matky, ktorá vás na začiatku učí efektivite a rýchlosti prenášania dát. Ak usúdi, že ste v tom dobrí, dostávate prístup do hlbších a hlbších zákutí systému. Ten však časom môže byť napadnutý a Matka sa začne správať absolútne iracionálne a vy to budete musieť riešiť!

Až 40 skvelo ohodnotených úrovní

Hra obsahuje až 40 levelov, pričom každý z nich predstavuje inú úlohu od Matky, ktorú musíte splniť. Prechody medzi levelmi sú veľmi pekne graficky znázornené – predstavujú čiastočky systému, ktoré sa postupne spájajú do jednotného celku. Čím viac úloh ste splnili, tým hlbšie sa dostávate do systému. Medzi jednotlivými levelmi plníte aj “kvízové” zadania, ktoré súvisia s príbehom. Za úspešné splnenie levelov motivačne obdržíte žiarivé drahokamy. Neskutočne skvelou čerešničkou na torte v rámci hry je jej soundtrack – hudba hrajúca počas plnenia úloh. Pochádza od svetovo uznávaných producentov a dodáva hre naozaj exkluzívny šmrnc.

Ohlasy od hráčov uvedené na Google Play sú skutočne veľmi pozitívne. Hra získala v priemere až 5-hviezdičkové hodnotenie.  Takmer všetci hráči sa zhodli, že na hre je najlepší zaujímavý príbeh podaný dobrým spôsobom. Väčšina si hru stiahli očakávajúc závodenie, a napokon ich pohltila svojím príbehom. Veľmi kladne je hodnotený samozrejme aj soundtrack.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Hra je teda dostupná na Google Play zadarmo a čo je prekvapivé, neobsahuje možnosť “in-app” transakcií. Ak  už máte plné zuby Android hier, ktoré sú všetky na “jedno kopyto”, určite kliknite na link nižšie a vyskúšajte Data Wing, bude pre vás určite zaujímavým obzvláštnením a pohltí vás na zhruba 2,5 hodiny, pretože budete chcieť objaviť koniec príbehu!

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

29.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+