MojAndroid

Podvodníci zneužívajúci meno Slovenskej pošty opäť úradujú. Tentokrát Slovákom prichádzajú SMS správy o nedoručenom balíku s výzvou na zaplatenie poplatku. Na podvod upozornila Polícia SR na svojej stránke Hoaxy a Podvody.

SMS správa informuje o tom, že váš balík nemohol byť doručený kvôli nezaplatenému poplatku. Na konci je uvedený odkaz, na ktorom môžete tento poplatok jednoducho a rýchlo uhradiť.

Zdá sa, že priložený odkaz už nefunguje, čiže nie je jasné, ako veľmi realisticky cieľová stránka pôsobila. Nevieme, ani koľko si podvodníci pýtali. No už len na základe samotného odkazu vieme, že ide o podvod. Nie len že webové odkazy Slovenskej pošty nemajú takýto formát, ale navyše druhá časť podvodného odkazu zahŕňa názov veterinárnej kliniky Panev Vet.

Podvodníci zneužívali meno Slovenskej pošty aj v minulosti

Slovenská pošta je terčom takýchto útokov už dlhšiu dobu, Slováci pravidelne dostávajú rôzne podvodné SMS správy alebo emaily v jej mene, dokonca sa objavili aj falošné pracovné ponuky od Slovenskej pošty. V minulosti však viackrát uviedla, že týmto spôsobom nevyberá poplatky za svoje služby.

SMS správy ignorujte alebo ich overte priamo na pošte

V prípade, že ste túto alebo podobnú SMS správu obdržali, jednoducho ju ignorujte. Ak z pošty čakáte nejakú zásielku a nie ste si istí, či správa je pravá alebo nie, radšej si to overte priamo na pobočke pošty alebo na oficiálnej webovej stránke.

Náš tip
Pozor! Na tento email neklikajte, môžete prísť o peniaze | Aktualizované

27.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+