MojAndroid

Len dnes sme informovali o pripravovaných aktualizáciách pre smartfóny Samsung Galaxy Ace 2 a S Advance a už tu máme ďalšiu novinku, ktorá poteší najmä majiteľov populárneho Samsungu Galaxy SII. Ten by mal totiž dostať najnovší Android 4.1 Jelly Bean v priebehu mesiaca november. Prostredníctvom sociálnej siete Facebook informovala o tom pobočka spoločnosti Samsung vo Švédsku.

Jeden z najlepšie predávaných smartfónov spoločnosti Samsung, by tak mal dostať aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému od Google v tom istom období, ako Samsung Galaxy SIII. Presný časový harmonogram zatiaľ nie je známy. Predpokladáme však, že update pre Samsung Galaxy SIII sa objaví už v priebehu budúceho mesiaca a až neskôr v novembri ho bude nasledovať aj jeho predchodca, Galaxy SII. Čo sa týka dostupnosti aktualizácie pre súčasnú vlajkovú loď spoločnosti, tú na mesiac október potvrdil aj samotný Samsung.

Samozrejme informácie ohľadom aktualizácií sa môžu týkať len modelov predávaných vo Švédsku. Každopádne, ak sa objavia tam, nemali by sme byť o ne ukrátení ani u nás na Slovensku a Českej republike. Situáciu ohľadom aktualizácií budeme aj naďalej sledovať a o prípadných novinkách informovať.

Spoločnosť aktualizuje na najnovšiu verziu Androidu aj svoje ďalšie zariadenia. Len pred niekoľkými dňami sme uverejnili správu, ktorá sa týkala uniknutých ROM s Androidom 4.1 Jelly Bean pre tablety Galaxy Note 10.1 a Galaxy Tab 2 7.0. Zatiaľ išlo len o neoficiálnu OTA ROM – viac podrobností sa dozviete v článku Android 4.1.1 Jelly Bean neoficiálna OTA aktualizácia pre Galaxy Tab 2 7.0 a Galaxy Note 10.1.

Zdroj: androidauthority, Cnet

12.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+