MojAndroid

Za posledných niekoľko mesiacov sa pre platformu Android objavilo niekoľko potenciálnych hrozieb, ktoré sa rôznymi spôsobmi pokúšali získať súkromné informácie. Príkladom môže byť napríklad Zeus Trojan, falošný Android Market a niektoré ďalšie. Tento novo objavený trójsky kôň však prináša novinku v zasahovaní do súkromia a vyzerá to tak, že dokáže nahrávať vaše telefónne hovory! Nahrávaný hovor sa ukladá vo formáte AMR na pamäťovú kartu a následne sa uploaduje na vzdialený server.

Netreba sa však báť, pretože aplikácie tohto typu sú len zriedkavé a bežný používateľ sa k nim len ťažko dostane. Treba si dávať pozor a pamätať na základné pravidla bezpečnosti: sťahovať aplikácie len z overených zdrojov a pri čo i len trochu podozrivej aplikácii sledovať bezpečnostné povolenia.

Zdroj: androidcommunity.com

3.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+