MojAndroid

Všetci, čo rozmýšľate nad inštaláciou aplikácie Google+ dajte si pozor na jej falošnú verziu, ktorá sa začala objavovať na internete. Táto sa objavuje ako aplikácie s podobným názvom ako oficiálna a tak môžete jednoducho natrafiť na aplikáciu  Google++, ktorá však obsahuje škodlivý kód. Škodlivá aplikácia ukrytá vo falošnom Google+ sa nazýva ANDROIDOS_NICKISPY.C a spúšťa sa hneď pri štarte systému.

Po nabootovaní sa spustia procesy, ktoré monitorujú správy, telefónne hovory a aktuálnu polohu pričom tiež dokážu nahrávať vaše hovory. Všetky zaznamenané dáta sa odosielajú na vzdialený server, kde ich už útočníci môžu použiť akýmkoľvek spôsobom. Táto malware aplikácia bola zistená spoločnosťou Micro Trends. Dávajte si preto pozor, čo inštalujete do svojho Android telefónu.

18.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+