MojAndroid

Black Friday prelomil rekord z hľadiska predaja prostredníctvom mobilných zariadení, ako sme vás už informovali podľa údajov spoločnosti Adobe. Tento týždeň spoločnosť PayPal uviedla, že v priebehu Cyber Monday po Dni vďakyvzdania sa udialo niečo podobné. PayPal zaznamenal prvý raz v histórii Cyber Monday rekordnú sumu cez miliardu dolárov pri mobilných platbách.

Až 11000 dolárov za sekundu pochádzalo z mobilných platieb

Mobilné transakcie počas Black Friday vzrástli oproti minulému roku až o 43 %, no platby počas Cyber Monday podľa spoločnosti vzrástli až raz toľko. Po celom svete objem mobilných platieb v čase od Dňa vďakyvzdania až po Cyber Monday predstavoval až 43 % celkového objemu platieb cez PayPal. Medzi týmito dňami PayPal spracúval viac ako 25000 dolárov za sekundu, pričom viac ako 11000 dolárov za sekundu boli práve spracované mobilné platby.

Nákupný ošiaľ počas Black Friday nie je podľa PayPalu jediná vec, ktorá rok čo rok narastá. Je ňou tzv. Giving Tuesday – udalosť zameraná na darovanie príspevkov charitatívnym organizáciám. PayPal uviedol, že viac ako milión zákazníkov darovalo tento rok vyše 98 miliónov dolárov. To je až 51 percentný nárast oproti minulému roku. Nuž, možno sú ľudia štedrejší.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Viac ako tretina Black Friday nákupov prebehla cez smartfón

4.12.2018
Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+