MojAndroid

Spoločnosť CyanogenMod Inc. má len pár dní a už získala významného partnera.  Ním sa stal čínsky gigant Oppo, ktorý stojí za výrobou viacerých zaujímavých zariadení. Práve jeho pripravovaná novinka Oppo N1, fotomobil, o ktorom sme vás už informovali, by mal byť podľa všetkého prvým zariadením s predinštalovanou CyanogenMod ROM. Podľa slov Steveho Kondika, zakladateľa CyanogenMod Inc. bude Oppo N1 prvým zariadením na svete, ktoré dokáže naplno využiť potenciál CyanogenMod ROM a ukáže svetu, čo všetko táto vyspelá ROM dokáže.

 oppo-n1-3

Oppo N1 bude predstavené už v pondelok a podľa viacerých zdrojov by malo ponúkať dve verzie – s CM ROM a klasickým Androidom v úprave od Oppo. Užívatelia, ktorí si zvolia smartfón s CM ROM, budú od CM tímu dostávať aj aktualizácie na stabilné verzie a v prípade potreby si môžu zariadenie jednoducho root-ovať a nahrať si doň nestabilné a nightly módy tejto populárnej ROM. Stratia tým však záruku, ktorú v tomto prípade bude poskytovať spoločnosť Oppo.

 oppo-n1-2 oppo-n1-1

Vedúci firiem sa dohadovali aj na tom, že by Oppo N1 mohlo prísť pred-rootované, avšak Oppo by v tomto prípade nemohlo poskytnúť klasickú záruku a problém nastal aj v tom, že pred-rootované zariadenie by nemohlo mať od výrobcu nainštalované Google aplikácie. Oppo N1 bude teda predávané ako ne-rootované zariadenie a root vykonajú len tí, ktorí počítajú so stratou záruky. Všetky tieto informácie však zatiaľ nie sú potvrdené a preto počkáme do pondelka, kedy by sa malo zariadenie Oppo N1 stať reálnym.

Zdroj: AndroidPolice

21.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+