MojAndroid

Snímače odtlačkov prstov už nie sú takou vymoženosťou, že by ich poskytovali iba vlajkové lode výrobcov. Čoraz častejšie ich nájdeme aj v lacnejších Android zariadeniach. Je preto potešujúce, že sa čoraz viac objavujú funkcie, kde sa dá ochrana odtlačkom používať. Napríklad CyanogenMod ROM. Jej vývojári totižto potvrdili, že pripravujú nové prostredie pre ochranu aplikácií heslom, prípadne odtlačkom prsta. A máme sa na čo tešiť.

CyanogenMod prinesie akýsi “protected status”, ktorý bude používateľ môcť pridať akejkoľvek aplikácií, aj systémovému titulu. Ak používate natívny launcher v CM ROM, heslom alebo odtlačkom si dokonca môžete zabezpečiť domácu obrazovku. Akonáhle však nejakú časť systému zabezpečíte, nedá sa k nej bez hesla alebo odtlačku nijako pristúpiť, ani pri zdieľaní, prechode z inej aplikácie alebo hocijakým iným spôsobom. Okrem hesla alebo odtlačku budú môcť používatelia na zabezpečenie použiť aj vzor alebo PIN. Nie je známe, kedy sa táto funkcia dostane do populárnej alternatívnej ROM, no veríme, že to bude pri prvej väčšej aktualizácii.

Zdroj: +CyanogenMod

25.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+