MojAndroid

Iba pred niekoľkými dňami sme vám priniesli postrehy nášho čitateľa Vlada, ktorý si na svoj Samsung Galaxy S3 nainštaloval ROM CyanogenMod 14.1 postavenú na systéme Android 7.1.1 Nougat. Teraz je nightly build tejto ROM dostupný aj pre ďalšie staršie a aj menej výkonné zariadenia, ktoré by aktualizáciu s týmto systémom nedostali možno nikdy.

HTC_One_A9_recenzia-3

Konkrétne sa jedná o smartfóny série Google Android One 2nd gen, HTC one A9, Motorola Moto E LTE 2015, Moto X Play a Samsung Galaxy S5. Všetky tieto smartfóny majú už teraz k dispozícii nightly build obľúbenej ROM, ktorá ale v tejto verzii ešte nie je úplne stabilná. Hoci Vlado hovorí o veľmi slušnej stabilite, množstvo funkcií v systéme chýba alebo nefunguje na 100 %. Je ale pravdepodobné, že aspoň niektoré zo spomínaných smartfónov používate skôr ako zálohu, kde je možné nainštalovať takýto menej stabilný systém bez obáv z toho, že by vám prestal slúžiť váš primárny smartfón. Ak ste sa na to odhodlali, dajte nám v diskusii pod článkom vedieť, ako ste dopadli a ako sa vám páči nový systém na vašom smartfóne. Samotné inštalačné súbory aj pre ostatné smartfóny s podporou CM nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Android Police via Android Community

16.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+