MojAndroid

Tím stojaci za vývojom najznámejšej alternatívnej ROM CyanogenMod dnes pomocou sociálnych sietí informoval o tom, že najnovšie nightly verzie ich ROM s Androidom 5.0 Lollipop podporujú už aj témy pre systém. Developeri museli prekopať zhruba 13 000 riadkov kódu, aby túto funkcionalitu do verzie CM 12 integrovali, za čo im určite patrí obdiv a vďaka. Vývojári jednotlivých tém ale zrejme nebudú nadšení. Nová ROM CM12 si totižto vyžaduje vytvorenie úplne nových tém, ktoré v sebe budú mať implementovaných niekoľko noviniek, napríklad targetSdkVersion=”21″<uses-sdk>, čo systému jednoznačne povie, či ide o tému pre CM12 alebo CM11. V budúcnosti by developeri CM ROM chceli priniesť akýsi patch, ktorý by umožňoval v novom systéme použiť aj staršie témy.

cyanogenmod

Najnovšia CyanogenMod ROM vo verzii 12 je dnes už dostupná pre zhruba 50 zariadení. Ako to pri nightly verziách ale býva, stále v ROM môžete nájsť viacero chýb a nedostatkov. Developeri tiež upozorňujú na to, že s prechodom z CM11 na CM12 potrebujete úplne vymazať údaje aj cache zo svojho mobilného zariadenia, takže si musíte zálohovať údaje, o ktoré nechcete prísť. Kto z vás používa CyanogenMod na svojom Android zariadení?

Zdroj: AndroidAuthority

16.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+